Zakupiono usługi remontowe dla kamienicy zlokalizowanej przy ulicy Drzymały

Zakupiono usługi remontowe dla kamienicy zlokalizowanej przy ulicy Drzymały

Zarząd Gospodarki Mieszkalnej (ZGM) przekazał informację, iż proces przetargowy na usługi remontowe budynku mieszczącego się pod adresem Drzymała 28 dobiegł końca. Przedstawiciele urzędu podjęli decyzję o wyborze firmy odpowiedzialnej za holistyczną renowację kamienicy.

Planowany zakres prac jest szeroki i obejmuje szereg różnorodnych działań. Do najważniejszych należy remont, a właściwie renowacja, elewacji od strony frontowej. Ponadto planowane jest docieplenie oraz prace remontowe na elewacji podwórzowej i szczytowej. W ramach prac przewidziano także wzmacnianie ścian poprzez ich zszycie, wymianę stolarki drzwiowej w częściach budynku używanych przez wszystkich mieszkańców, izolację fundamentów oraz utwardzenie nawierzchni w obrębie terenu przyległego do budynku.

Realizacja tych prac nie tylko poprawi obecne warunki mieszkaniowe, ale co najważniejsze, pozwoli na trwałe obniżenie potrzeby zużywania ciepła i zapewnienie stabilnej temperatury we wnętrzu lokali mieszkalnych. Dodatkowo, kamienica jest włączona do miejskiej sieci ciepłowniczej, dzięki czemu korzysta z programu „Kawka”.

W ramach przetargu nadesłano trzy oferty od firm budowlanych działających na terenie Gorzowa. Wykonawcą prac została firma o nazwie MEDBUD. Całościowy koszt zamówienia to nieco ponad 636.000,00 zł.