Porządki wypadków na trasie S3 blisko Gorzowa: Pierwsze zderzenie to dwie ciężarówki, a drugie to dwa samochody osobowe

Porządki wypadków na trasie S3 blisko Gorzowa: Pierwsze zderzenie to dwie ciężarówki, a drugie to dwa samochody osobowe

14 grudnia, czwartek, była dniem pełnym niebezpiecznych incydentów na drodze S3 w pobliżu Gorzowa Wielkopolskiego. Dokonało się tam najpierw zderzenie między dwoma ciężarówkami, a następnie między dwoma samochodami osobowymi. Zaskakująco, oba incydenty miały miejsce niemalże w tej samej lokalizacji, tylko na różnych pasach ruchu.

Służby ratunkowe pracowały bardzo intensywnie tej nocy, odpowiadając na zgłoszenia o wypadkach na lubuskim fragmencie trasy S3. Po pierwsze, zderzenie dwóch ciężarówek miało miejsce na 104 kilometrze tej drogi, na pasie prowadzącym do Szczecina. Droga została częściowo zablokowana przez wypadek, a dodatkowo doszło do rozsypania węgla na jezdni. Ta kolizja zdarzyła się między Gorzowem a Szczecinem.

Niewiele później, gdy służby wróciły już do swoich baz, nadeszło nowe zgłoszenie o kolejnym wypadku. Tym razem doszło do kolizji między dwoma samochodami osobowymi na tym samym 104 kilometrze drogi S3, tylko na pasie prowadzącym do Zielonej Góry. Informacja o tym zdarzeniu dotarła do służb około 21:40. Na miejsce natychmiast skierowano policję, pogotowie ratunkowe oraz strażaków z JRG Gorzów, JRG Międzyrzecz, OSP Deszczno, OSP Trzebiszewo i OSP Skwierzyna.

W wyniku obu wypadków, mimo znacznych uszkodzeń pojazdów – szczególnie w drugim incydencie, gdzie jeden samochód najechał na tył drugiego – na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Trwało to ponad godzinę, ale usunięcie szkód spowodowanych przez te kolizje zakończyło się bez żadnych ofiar.