W Gorzowie wkrótce powstanie pierwszy przystanek pokryty zielenią

W Gorzowie wkrótce powstanie pierwszy przystanek pokryty zielenią

Chociaż pomysł nie jest nowy, ponieważ zaistniał już w kilku innych polskich miastach, to nadal większość uważa to za świetną inicjatywę, którą warto wprowadzić w każdej gminie. W Gorzowie również uznano, że stworzenie na przystankach wiaty z roślinami jest świetnym pomysłem. Na razie ma powstać jeden taki przystanek na ulicy Estkowskiego, jednak spodziewamy się tego, że jeżeli pomysł przyjmie się ciepło, prawdopodobnie zostanie wprowadzony także w kilku innych lokalizacjach. Niebawem pojawi się zazieleniona wiata przystankowa, która zostanie pokryta różnorodną roślinnością pnącą się wzdłuż przystanku, co doda naturalnego i estetycznego wyglądu w okolicy.

Zielony przystanek zostanie zabezpieczony za pośrednictwem specjalnego systemu naciągów z linek stalowych i drutów. Oprócz tego miasto zadecydowało o tym, że zagospodarują pewną część terenu, aby zasiać wokół wiaty przystankowej roślinność upiększającą okolicę. Miasto zasadzi niemal dwieście gatunków niewielkich rozmiarów roślin wokół wiaty przystankowej. Taka wiata przystankowa ma zapewniać ochłodę i cień, w którym można będzie się schronić podczas upalnych dni. Pamiętajmy również o tym, że mnóstwo zielonych listków w jednym miejscu nie tylko zapewni ciekawą estetykę, ale także przyczyni się do wytwarzania tlenu i ochładzania okolicy.

Kiedy w trakcie lata musimy mierzyć się z gorącymi upałami i nieprzyjemnymi wiatrami, taka wiata przystankowa może dać nam ogromną ulgę podczas oczekiwania na autobus. Niektórzy radni przekonywali miasto do wprowadzenia takiego projektu już kilka lat temu, jednak dopiero teraz udało się go przegłosować.