Radni w Gorzowie przyjęli nowe stawki podatków od nieruchomości, niedługo ceny wzrosną!

Radni w Gorzowie przyjęli nowe stawki podatków od nieruchomości, niedługo ceny wzrosną!

Radni miasta Gorzów zgodnie z pierwotnymi planami postanowili ratować budżet miejski za pośrednictwem podnoszenia opłat. Nie tak dawno temu przegłosowano na posiedzeniu rady miejskiej podniesienie podatków za nieruchomości. Wszystko ze względu na inflację. Budżet staje się coraz bardziej uszczuplony ze względu na to, że inflacja daje się we znaki również radom miasta. Samorząd zwrócił uwagę na to, że nie ma innego wyboru jak podniesienie podatku od nieruchomości, ponieważ w Gorzowie jest to jeden z największych dochodów miejskich. Podczas głosowania podniesienie podatku nie było jednogłośne, jednak większość opowiedziała się za i sprawę przegłosowano na tak.

Tłumaczą się również tym, że są świadomi co do tego, iż podwyżki mogą się nie spodobać wielu osobom. Jednak ze względu na inflację są odpowiedzialni za to, aby zwiększyć przychody do miejskiego budżetu. W przeciwnym wypadku zabraknie im pieniędzy na finansowanie podstawowych obowiązków, które spadają na miasta w Polsce. Koszty miasta rosną tak samo, jak inne obszary życia, co za tym idzie, radni potrzebują większych środków do zarządzania. Przyjęte stawki nie są jednak maksymalnymi, na jakie zezwalają obecne przepisy. Podatek został podniesiony tylko do niezbędnego pułapu, aby uratować upadający budżet miejski.

Urzędnicy oszacowali, że po podniesieniu podatku od nieruchomości, który wejdzie w życie wraz z rozpoczęciem nowego roku, będą mogli spodziewać się wpływów do budżetu większych o dziewięć milionów złotych. Niektórzy radni wstrzymali się od głosu lub byli przeciw. Część zwracała uwagę na to, że ich zdaniem pomimo tego, że stawka nie została podniesiona do maksymalnej wartości, nadal mogłaby być niższa.