Miasto może pomóc ci w sfinansowaniu ogrodu pod blokiem

Miasto może pomóc ci w sfinansowaniu ogrodu pod blokiem

Niektórzy mieszkańcy mają chęć do tego, aby pchnąć w place pod blokami nieco więcej życia. Teraz mają ku temu szanse o wiele większą niż dotychczas, ponieważ miasto wychodzi z inicjatywą sfinansowania takiego przedsięwzięcia. Nazywamy to edycją zielonych mikroinicjatyw. Zadanie polega na tym, aby sfinansować mieszkańcom obsadzanie terenów między blokami i placami użytkowymi, w taki sposób, aby pojawiło się na nich jak najwięcej kolorowej roślinności. W ten sposób miasto stara się zamienić szare bloki na piękne i estetyczne okolice.

Jeżeli chcecie otrzymać takie dofinansowanie w Gorzowie, wystarczy, że zbierzecie się grupą sąsiadów i złożycie odpowiedni wniosek do urzędu miejskiego, starając się o możliwość zasadzenia roślin na koszt miasta. Jednak pamiętajcie o tym, że aby wziąć udział w tym konkursie, potrzebujecie uczestnictwa przynajmniej pięciu sąsiadów. Musicie dokładnie opisać swój pomysł i zawrzeć go w formie pisemnej, a następnie przekazać do urzędu miejskiego z prośbą o dofinansowanie. Mieszkańcy nie dostaną gotówki do ręki, jednak mogą liczyć nawet na tysiąc złotych dofinansowania, na rzeczy niezbędne do zazielenia wybranej przestrzeni.

Cała inicjatywa miałaby polegać na tym, że grupka sąsiadów zrobi listę zakupów niezbędnych do stworzenia zielonej przestrzeni, z kolei miasto będzie odpowiedzialne za kupienie produktów. W finansowanie programu wchodzi zakup nasion, sadzonek krzaków, kwiatów, czy też drzew oraz nawozu. W koszta można wliczyć także narzędzia niezbędne do wykonania pracy związanej z zasadzeniem danych roślin i wysprzątaniem okolicy przed rozpoczęciem prac.