Święty Mikołaj przypłynie do Gorzowa kajakiem

Święty Mikołaj przypłynie do Gorzowa kajakiem

Święty Mikołaj przypłynie do Gorzowa kajakiem. Wizerunek Świętego Mikołaja w naszej kulturze kojarzy się z saniami i reniferami. Ten sympatyczny staruszek w wyobraźni dzieci przylatuje w swoich saniach z wielkim worem prezentów. Czyżby w tym roku Święty Mikołaj zdecydował się dać odpocząć reniferom i przerzucił się na sporty wodne. Nie ma się co dziwić, wszak człowiek w wodzie czuje się jak ryba w… no właśnie.

Święty Mikołaj popłynie kajakiem

Pomysłodawcą jest stowarzyszenie EuroJumelages, które organizuje spływy kajakowe Kłodawką każdego roku. W tym roku tą właśnie rzeką będzie płynął Mikołaj. Ireneusz Kalitko, przedstawiciel EuroJumelages, humorystycznie stwierdza, że wieść o ich spływach kajakowych rozniosła się aż pod koło podbiegunowe. Nie ma się więc co dziwić, że obchodzący swoje święto 6 grudnia, Lapończyk również zechciał wziąć w nim udział i już jutro odwiedzi Gorzów. Kłodawka jest rzeką, która do takiego spływu nadaje się jak mało która.

Przebieg wydarzenia

Jutro, 6 grudnia, ok. godziny 12.00 ruszy specjalny orszak, a w nim będą się znajdować członkowie stowarzyszenia. Orszak zacznie spływ w okolicach mostu przy ul. Chodkiewicza, a godzinę później powinien już dotrzeć do Parku Róż. Spływ skończy się w okolicach rzeźb Nimf Wodnych, ale niestety Święty Mikołaj nie będzie mógł się przywitać z dziećmi. Ze względu na przepisy sanitarne, będzie możliwość jedynie oglądania go na odległość.

Każdy może zostać Mikołajem

Pochodzący z Finlandii z biskup, którego dotyczy to święto, był wzorem altruisty i osoby poświęcającej się dla innych. Bierzmy z niego przykład i nie zapominajmy o pomocy dla tych, którzy jej potrzebują. Można to zrobić na przykład poprzez wpłacanie datków na dane zbiórki, a także na organizacje charytatywne. Grudzień jest wspaniałym okresem, gdzie podejmuje się wiele charytatywnych inicjatyw i mamy bardzo wiele różnych okazji do czynienia dobra.