Gorzowscy policjanci organizują zbiórkę

Gorzowscy policjanci organizują zbiórkę

Gorzowscy policjanci biorą udział w szlachetnej akcji

Gorzowscy policjanci biorą udział w akcji charytatywnej. Okres adwentu jest idealnym momentem na robienie dobrych uczynków. Wiedzą o tym gorzowscy policjanci, którzy właśnie organizują zbiórkę. Zbiórka ta celuje przede wszystkim w osoby najuboższe, samotne oraz bezdomne. Każdy może wziąć udział w tej zbiórce i przekazać określone produkty do dnia 17 grudnia. Produkty, jakie możemy podarować w ramach zbiórki to środki higieny osobistej, odzież i żywność.

Jak możemy dołączyć do zbiórki?

Między godziną 7:00 a 16:00 możemy zostawiać rzeczy w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie (ul. Wyszyńskiego 122). Jak informuje Grzegorz Jaroszewicz, policjanci przekażą je gorzowskiemu Caritasowi. Chodzi przede wszystkim o wsparcie osób, które nie mogą same zorganizować sobie dobrych świąt.

Co możemy podarować?

Jakie produkty możemy podarować osób potrzebującym? Dobrym pomysłem są środki higieny osobistej, takie jak mydło w płynie oraz szczoteczki i pasty do zębów. Oprócz tego możemy ofiarować kremy do rąk, maszynki i akcesoria do golenia a także grzebienie.

Osobom potrzebującym potrzebna jest również ciepła odzież, czyste ręczniki i pościel. Możemy więc oddać szaliki, rękawiczki, kurtki, kalesony czy swetry. Osoby ubogie, zwłaszcza bezdomne, będą potrzebowały także butów zimowych, które ochronią ich przed przemarznięciem. Do tego przydadzą się koce i śpiwory a także nowa bielizna.

Nie zapominajmy też o żywności, a zwłaszcza takiej o długim terminie przydatności do spożycia. Do takich produktów zalicza się kasza, makaron, ryż czy mąka. Oprócz tego są to konserwy i gotowe dania w słoikach, a także kawa, herbata i cukier.