„Gorzów blisko świąt” – co to za inicjatywa?

„Gorzów blisko świąt” – co to za inicjatywa?

„Gorzów blisko świąt” – co to za inicjatywa?

„Gorzów blisko świąt”. Miasto Gorzów we współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, Miejskim Centrum Kultury, Gorzowskim Rynkiem Hurtowym, Jazz Clubem Pod Filarami, Filharmonią Gorzowską, Muzeum Lubskim oraz gorzowskim Teatrem oferuje kilka wydarzeń i atrakcji. Niestety ze względu na pandemię koronawirusa trzeba będzie zachować pewne środki ostrożności i dostosować do nich część wydarzeń.

„Gorzów blisko świąt” – szczegóły

W ramach akcji „Gorzów blisko świąt” odbędzie się tzw. „Wigilia Narodów”, do której mieszkańcy Gorzowa się już przyzwyczaili. Niestety będzie ona wyglądać nieco inaczej niż do tej pory. Wcześniej w ramach „Wigilii Narodów” członkowie mniejszości narodowych gromadzili się w sali widowiskowej MCK Zawarcie, aby opowiadać o swoich tradycjach świątecznych. Tym razem jednak będzie się to musiało odbyć online. W wydarzeniu będzie można uczestniczyć na stronie facebookowej Teatru Terno.

Choinki i Mikołaj

Tradycją w Gorzowie jest również przekazanie choinek dla osób z miejskim placówek opiekuńczo-wychowawczych. Ta akcja jest możliwa dzięki Gorzowskiemu Rynkowi Hurtowemu, a odbędzie się ona 4 grudnia. Dzięki tej akcji aż 9 placówek dostanie choinki, który dodadzą im świątecznego nastroju.

Następnym etapem programu „Gorzów blisko świąt” jest „Mikołajkowy tramwaj”, który będzie miał miejsce 6 grudnia. Przez ostatnie lata tę atrakcję nieco zaniedbano ze względu na remont trasy. Teraz jednak będzie można znów się tym tramwajem przejechać na linii numer 1. Będzie to możliwe między 6 a 27 grudnia.

Inną atrakcję ma dla nas Muzeum Lubuskie, które zaprasza nas do dekorowania choinki w ogrodzie. Zachęca się każdy do przynoszenia przygotowanych przez siebie ozdób i wieszania ich na świątecznym drzewku. Co ciekawe, odbędzie się również konkurs na najlepsze ozdoby, co z pewnością będzie gratką dla najmłodszych. Oprócz tego pierwsze osoby, które odwiedzą Muzeum 6 grudnia, otrzymają przegotowany zestaw miejskich gadżetów.

Zgadywanki dla lokalnych patriotów

Kolejny elementem będzie akcja „Okno świętego Mikołaja”, która odbędzie się przy kamienicy Lamus (ul. Sikorskiego 5). Będzie to specjalny happening, w którym wezmą udział mieszkańcy. Na czym ma to polegać? Dwa razy w ciągu tygodnia, miejski profil facebookowy udostępni zdjęcia, przedstawiające pewne lokacje w Gorzowie. Nie chodzi tu o takie zdjęcia, których treść będzie oczywista dla każdego mieszkańca. Miejsce, które dane zdjęcie przedstawia, trzeba będzie najpierw zgadnąć. Osoby, którym się to uda, będą proszone do odebrania nagród. Co to za nagrody? Są to między innymi słoiczek z masłem jabłkowym, kalendarz na 2021 r. oraz zestaw świątecznych pocztówek z motywem Gorzowa.