Świąteczne atrakcje między 16 a 19 grudnia

Świąteczne atrakcje między 16 a 19 grudnia

Świąteczne atrakcje między 16 a 19 grudnia. Jak wiemy, miasto Gorzów co roku organizuje przygotowania do świąt wraz z wybranymi ośrodkami kulturalnymi. Opisywaliśmy już takie atrakcje jak „Mikołajkowy tramwaj” i inne wydarzenia na 6 grudnia. Co nas czeku w późniejszych dniach grudnia, kiedy po św. Mikołaju nie będzie już śladu?

Co jest w planach?

Przez trzy dni między 16 a 18 grudnia będziemy mogli otrzymać specjalny zestaw do „Barszczu po gorzowsku”. Inicjatorem tej atrakcji jest Gorzowski Rynek Hurtowy, a w jej ramach dostaniemy też przepis świąteczny. Nie będzie to byle jaki przepis, bo jego autorem będzie Paweł Salamon, szef kuchni i ambasador kampanii Gorzów#Stąd Jestem. Kto otrzyma zestawy? Będą one dostępne dla pasażerów „Mikołajkowego tramwaju” oraz każdego, kto odwiedzi centrum miasta.

Z myślą o potrzebujących

Nie zapominajmy też o akcji „Szlachetna wigilia”, zaplanowanej na 17 grudnia. Chodzi w niej o gotowanie posiłków dla potrzebujących, a jest to część składowa akcji „Szlachetna Paczka”. Szefowie kuchni z Gorzowa będą wspólnie gotować wigilijne potrawy, które będą mogły zjeść gorzowskie rodziny. Jednak w tym roku Miasto prosi o wsparcie mieszkańców. Na stronie internetowej miasta pojawią się dokładne informacje na temat zbiórki. Będzie to zbiórka produktów, których kucharze użyją do przygotowania posiłku. Partnerem tej szlachetnej akcji jest firma Ulton, współpracująca z wydziałem obsługi biznesu i inwestora Urzędu Miasta Gorzowa.

Muzyka, muzyka i jeszcze raz muzyka

18 grudnia zaś będzie można uczestniczyć w koncercie zimowym online. Organizatorem tego muzycznego wydarzenia jest Filharmonia Gorzowska, która planuje zawrzeć w repertuarze muzykę XVIII w. oraz kolędy.

19 grudnia odbędzie się finał przygotowań do świąt i w ten dzień odbędą się ostatnie świąteczne atrakcje. Mieszkańcy Gorzowa będą mogli uczestniczyć w projekcji video mappingu, czyli nowej formy sztuki wizualnej w formacie 3D. Chodzi o wielkoformatowe projekcje, jakie tworzy się na różnych obiektach, w tym na fasadach budynku. Wydarzenie odbędzie się miedzy godziną 17:00 a 21:00, a wszyscy mieszkańcy mogą czuć się zaproszeni.

Inne świąteczne atrakcje

Warto wspomnieć, że powyższe świąteczne atrakcje to nie wszystko. Będzie można też wziąć udział w różnych muzycznych i artystycznych projektach, które przygotują znani gorzowscy artyści. Zachęcamy do śledzenia w mediach społecznościowych Miejskiego Centrum Kultury, Jazz Clubu pod Filarami oraz Filharmonii, aby być na bieżąco.