Sytuacja epidemiczna na dzień 2 grudnia

Sytuacja epidemiczna na dzień 2 grudnia

Sytuacja epidemiczna na dzień 2 grudnia. Jak wygląda stan epidemiczny według najnowszego raportu? W województwie lubuskim pojawiło się 387 nowych zakażeń w ciągu doby, z czego 73 w samym Gorzowie.

Jeśli chodzi zaś o poszczególne powiaty, to sytuacja ma się następująco. 38, 20, 23 i 18 to liczby zakażeń w powiatach gorzowskim, krośnieńskim, międzyrzeckim i nowosolskim. W powiatach słubickim, strzelecko-drezdeneckim, sulęcińskim i świebodzińskim jest to kolejno 27, 6, 11 i 27 zakażeń. Do tego dochodzą powiaty zielonogórski, żagański, żarski i wschowski, w których pojawiło się 17, 33, 35 i 3 nowych przypadków. Miasta Gorzów (73) i Zielona Góra (56) odnotowały łącznie 129 nowych potwierdzonych zakażeń.

W skali kraju pojawiło się 13 855 nowy zakażeń, a to niestety więcej niż w poprzednich dwóch dobach. Łączna liczba zakażeń, jaką podają oficjalne raporty, przekroczyła milion. Pamiętajmy jednak, że nie możemy mieć pewności, jak te oficjalne dane mają się do rzeczywistości. Nigdy nie wiemy, ile z wykonanych testów faktycznie pokazało prawdziwy wynik. Nie zapominajmy też, że nie każda osoba zakażona koronawirusem automatycznie choruje na COVID-19. Do tego wiele osób przechodzi tę chorobę lekko lub bezobjawowo. Nie każdy też poddaje się testom, gdyż niektóre objawy zdają się dość jednoznacznie wskazywać na tę chorobę i niektórzy nie czują potrzeby zgłaszania swojego stanu zdrowia. Sytuacja epidemiczna zmienia się każdego dnia i trudno przewidzieć, co się wydarzy dalej.