PolRegio zachęca do darmowego testowania szynobusów

PolRegio zachęca do darmowego testowania szynobusów

PolRegio zachęca do darmowego testowania szynobusów. Dzisiaj, 5 grudnia, mieszkańcy Gorzowa mają okazję przejechać się nowym szynobusem za darmo. Chodzi tutaj o szynobusy trójczłonowe, które od teraz ma do dyspozycji PolRegio.

Impulsy 2 czyli najnowsze standardy

Chodzi tutaj o Impulsy 2, którymi będziemy mogli podróżować na trasie Kostrzyn – Gorzów – Krzyż – Poznań. Lubuski Samorząd dokonał zakupu dwóch takich szynobusów, aby zaspokoić potrzeby pasażerów. Wcześniejsze dwuczłonowe szynobusy były zbyt małe, aby pomieściły się wszystkie osoby, chcące jechać z Gorzowa do Poznania.

PolRegio oferuje darmową przejażdżkę

Od kiedy nowe szynobusy PolRegio będą kursować regularnie? Włączenie ich do ruchu ma nastąpić 13 grudnia, ale już dzisiaj można sobie pozwolić na jazdę próbną. Testowe trasy to Gorzów – Witnica i Gorzów – Strzelce Krajeńskie Wschód, a podróż jest całkowicie darmowa. Wystarczy wybrać się do okienka na gorzowskim dworcu i poprosić o bilet dla siebie. Paweł Nijaki, pełniący funkcję rzecznika PolRegio w województwie lubuskim, informuje o szczegółach. Na każdy z przejazdów PolRegio przygotowało 70 biletów, a przejazdów zaplanowano aż 6. Oznacz to, że przewoźnik ma do rozdania aż 420 darmowych blietów.

Rozkład przejazdów

W jakich godzinach mieszkańcy Gorzowa będą mogli pozwolić sobie na darmową przejażdżkę? Na 8.50 zaplanowana jest trasa Gorzów – Witnica, a o godzinie 9.42 szynobus będzie już z powrotem w Gorzowie. Ta trasa powtórzy się jeszcze 3 razy w ciągu dnia, zaczynając się o 11.10, 13.39 i 15.55. Druga trasa, czyli odcinek między Gorzowem a stacją Strzelce Krajeński Wschód rozpoczyna się o 10.00, a następnie o 12.28.

PolRegio pędzi bez zatrzymywania

Trasy testowe nie przewidują postojów na pośrednich stacjach, więc niestety nie skorzystamy z nich, jeśli planujemy krótszą wycieczkę. Jeśli chcemy skorzystać z kilka przejazdów, najlepiej poprosić w okienku od razu o więcej niż 1 bilet, gdyż pamiętajmy, że każdy przejazd wymaga jednego biletu.

Zmiany w w kwestii rozkładów jazdy pociągów i szynobusów są nie jako wymuszone przez pandemię koronawirusa. Od początku ogłoszenia stanu epidemicznego zaczęto wprowadzać wiele różnych przepisów, ograniczających swobodne przemieszczanie się. Dotyczy to między innymi miejsc siedzących w pociągach czy autobusach, a także godzin odjazdów i przyjazdów. Z tego powodu wiele osób ma problemy ze skutecznym przemieszczaniem się, dlatego trzeba wprowadzać pewne rozwiązania alternatywnym. Takim właśnie rozwiązaniem miało być zakupienie dla Gorzowa trójczłonowych szynobusów. Jak się one sprawdzą w praktyce? Na to pytanie mieszkańcy Gorzowa będą musieli odpowiedzieć sobie sami po 13 grudnia, kiedy już będą one kursować regularnie.