Straż miejska robi porządek z osobami zaśmiecającymi tereny miasta

Straż miejska robi porządek z osobami zaśmiecającymi tereny miasta

Miasto coraz rzadziej pobłaża osobom, które zaśmiecają tereny Gorzowa Wielkopolskiego. Coraz częściej w mieście pojawiają się papierki po żywności, resztki po napojach i różnorodne niedopałki papierosów. Problem wzrasta do naprawdę dużych rozmiarów. Oburza nie tylko obywateli, ale także władze, które zamierzają przeciwdziałać tej sytuacji. Z najnowszych informacji dowiadujemy się, że od tej pory nie będzie żadnej tolerancji dla zaśmiecaczy. Strażnicy miejscy przez ostatni rok interweniowali ponad tysiąc razy w sprawie śmiecenia w miejscach publicznych. Spodziewamy się tego, że wkrótce liczba interwencji wzrośnie.

Miasto ostrzega swoich obywateli, którzy nie dbają o porządek, że od tej pory strażnicy miejscy w walce z bałaganem nie okażą żadnej wyrozumiałości. Niektóre miejsca w Gorzowie Wielkopolskim zostały dosłownie pokryte śmieciami. W niektórych zakamarkach znajdujemy dosłownie wysypiska.

Nie tylko politycy sprzeciwiają się śmieceniu. Obywatele niezależnie od miasta nie tolerują tego rodzaju wybryków. Przeczytajcie wpis o kobiecie, która została pobita, ponieważ zwróciła uwagę śmiecącym na ulicy nastolatkom https://bytominfo.pl/nastolatkowie-pobili-kobiete-poniewaz-zwrocila-im-uwage-o-smiecenie/.

Okazuje się, że sami mieszkańcy również pomagają w tym, aby utrzymać miasto w czystości

Pomimo licznych patroli strażników miejskich zaśmiecacze cały czas grasują po mieście. Często nie udaje się ich uchwycić strażnikom miejskim pomimo tego, że patrole są cały czas wzmożone. Po prostu zbyt dużo osób nie respektuje wspólnej przestrzeni. Nieustannie zaśmiecają strefę publiczną. Z tego powodu przeciwstawiają się im nawet osoby, które nie mają z tego korzyści materialnych. Obywatele Gorzowa Wielkopolskiego mają dosyć tego, że liczna grupa osób z ich miasta tworzy nielegalne wysypiska śmieci w miejscach bez dostępu do monitoringu.

Dzięki temu, że wielu mieszkańców chętnie współpracuje z miejskimi służbami, dochodzi do sytuacji, w których udaje się skutecznie zlikwidować tworzone wysypiska śmieci. Obywatelska postawa wielu mieszkańców Gorzowa pomogła władzom miasta zniwelować występki dotyczące zaśmiecania strefy publicznej. Niestety problemem są nie tylko dodatkowe wysypiska. Wiele osób nie respektuje norm etycznych. Wyrzucają papierki i resztki jedzenia w różnych losowych miejscach.