Nabór do przedszkoli w Gorzowie Wielkopolskim łącznie potrwa mniej więcej dwa tygodnie

Nabór do przedszkoli w Gorzowie Wielkopolskim łącznie potrwa mniej więcej dwa tygodnie

Nabór do przedszkoli miejskich w Gorzowie Wielkopolskim zgodnie z najnowszymi informacjami ma potrwać mniej więcej od 1 marca do 15 marca. Podobnie jak w trakcie kilku ostatnich lat przedszkola w Gorzowie zamierzają wykorzystać systemy elektroniczne. Doskonale sprawdziły się w zeszłym roku oraz dwa lata temu, dlatego też nie widzą przeszkód ku temu, aby nie kontynuować tych metod. Na stronie https://www.zycie24.pl przeczytacie nieco więcej o szczegółach dotyczących praktyk wykorzystywanych w nowoczesnych przedszkolach zarówno prywatnych, jak i państwowych.

Przypominamy tym samym o tym, że nabór elektroniczny w danej placówce jest zarezerwowany dla dzieci, które wcześniej uczęszczały już do przedszkola. Jeżeli rodzice zamierzają przepisać dziecko z jednej placówki do drugiej, najpierw powinni wyrejestrować malucha z jednego przedszkola, aby ponownie zapisać go do drugiego. Tym sposobem dziecko będzie mogło uczestniczyć w klasycznej rekrutacji na takich samych zasadach jak każdy inny. Jeżeli jednak dziecko nie zostanie przyjęte do danej placówki, jego miejsce nie zostanie zarezerwowane na poczet drugiej próby.

W Gorzowie Wielkopolskim rodzice mają do wyboru trzy różne placówki publiczne

Kiedy rodzice zapisują swojego malca po raz pierwszy do przedszkola w Gorzowie, mają wówczas do wyboru trzy różne placówki. Mogą ubiegać się o dołączenie do jednej z nich za pośrednictwem prostego w skonstruowaniu wniosku elektronicznego. Istnieje możliwość, aby wyrazić chęć przyłączenia dziecka do dwóch lub trzech przedszkoli. Rodzic jest jednak zobowiązany do tego, aby wyrazić zainteresowanie przedszkolem priorytetowym. Oznacza to, że nawet jeżeli we wniosku zaznaczymy wszystkie możliwe opcje, tylko jedną placówkę powinniśmy oznaczyć jako priorytetową.

To właśnie w placówce priorytetowej powinniśmy złożyć najważniejsze dokumenty, które będą niezbędne podczas oficjalnej rekrutacji dziecka do przedszkola. Musimy jednak pamiętać o terminach, ponieważ jest termin czasowy na złożenie wniosków. Jeżeli rodzic nie dostarczy wszystkich dokumentów w okresie dwóch tygodni od 1 do 15 marca, miejsce dla dziecka nie zostanie zarejestrowane w systemie. Jeżeli jednak dziecko jest jednym z wychowanków danej placówki i rodzic chce przedłużyć proces jego edukacji, powinien po prostu złożyć odpowiednią deklarację. Wystarczy, że wyrazi w niej chęć dotyczącą zachowania dziecka w danej placówce edukacyjne na kolejny rok.