Gorzów szykuje się do świętowania dnia żołnierzy wyklętych

Gorzów szykuje się do świętowania dnia żołnierzy wyklętych

W jaki sposób Gorzów Wielkopolski będzie obchodził święto żołnierzy wyklętych? Przygotowują się do święta, które zostanie zrealizowane już pierwszego marca 2022 roku. We wtorek Gorzów Wielkopolski wraz ze znaczną częścią swoich mieszkańców obchodzi dzień upamiętniający żołnierzy wyklętych. Gorzowskie celebracje odbędą się na placu przy łaźni. Już od jedenastu lat dzień pierwszego marca jest datą upamiętniającą zmagania żołnierzy wyklętych. Wielu ludzi przyjdzie tam, aby upamiętnić żołnierzy pod pomnikiem Pileckiego. Będą składali kwiaty oraz modlili się w intencji poległych.

Przy obelisku żołnierzy wyklętych będzie trwała druga część ceremonii wraz z kilkoma przemówieniami. W zeszłym roku miasto postanowiło posadzić dąb szypułkowy w miejscu, gdzie zbudowano pomniki upamiętniające żołnierzy. W ten sposób Gorzów upamiętnia symbol żołnierzy wyklętych. Chcą, aby w Polsce pamiętano o tym, że mieliśmy tutaj wielu bohaterów. Dla nich wolność i niepodległość naszego kraju była priorytetem wysokiego stopnia. Byli gotowi oddawać życie za naszą wolność, dzięki czemu dziś możemy żyć w wyzwolonym państwie. Dlatego też nie powinniśmy zapominać o ich staraniach.

Auto nagle stanęło w płomieniach – do tego zdarzenia doszło w samym środku miasta

Na samym środku drogi w Kłodawie auto osobowe stanęło w płomieniach. Nie obyło się bez interwencji straży pożarnej, która musiała uporać się z nagłym niebezpieczeństwem. Początkowo wszyscy byli niezwykle skołowani, ponieważ trudno było określić, z jakiego powodu auto się zapaliło. Ostatecznie ustalono, że kierowca auta osobowego miał naprawdę dużego pecha, gdy do tego doszło. Do zdarzenia, które opisujemy, doszło w Kłodawie, dokładnie 16 lutego.

Mniej więcej przed godziną 17 nagle auto zaczęło płonąć. Wszystko działo się na ulicy Gorzowskiej w okolicy drogi głównej, która przebiegała przez miasto. Z pomocą pospieszyli strażacy z ochotniczej straży pożarnej znajdującej się w okolicy. Pomogli obywatelom poradzić sobie z płonącym autem, które w niebezpieczny sposób zahamowało cały ruch na największej w mieście ulicy. Pożar został szybko opanowany, jednak wiele osób niestety najadło się strachu ze względu na niespodziewane okoliczności pożaru. Do wybuchu doszło w nagły i nieprzewidywalny sposób.