Rodzice z Gorzowa otrzymają pomoc tzw. zdalnej świetlicy

Rodzice z Gorzowa otrzymają pomoc tzw. zdalnej świetlicy

Rodzice z Gorzowa otrzymają pomoc tzw. zdalnej świetlicy

Rodzice z Gorzowa otrzymają pomoc tzw. zdalnej świetlicy. Już od 7 grudnia rodzice z Gorzowa będą mogli korzystać ze świetlicy zdalnej nauki. Jest to inicjatywna, z jakiej skorzystają ci rodzice, którzy nie mogą być z dziećmi podczas ich nauki zdalnej. Pandemia koronawirusa, a dokładniej obostrzenia z nią związane, postawiły nas w obliczu trudnej sytuacji, która wymaga nowoczesnych rozwiązań.

Pracujący rodzice

Godziny pracy rodziców często nie pozwalają na to, aby mogli oni poświęcić czas dzieciom w godzinach szkolnych. Do tej pory był to dobry układ, gdyż często godziny pracy pokrywały się z zajęciami dzieci. Dzisiaj, kiedy dzieci są zmuszeni uczestniczyć w lekcjach online, dla niektórych rodziców pojawia się problem. Fundacja Edukacja Bez Granic oferuje pomoc w nadzorze uczniów nad ich zdalną nauką. Fundacja kieruje swoją ofertę dla rodziców dzieci w wieku 7 do 15 lat.

Dzieci, które wezmą udział w tym programie, będą swoją zdalną naukę wykonywać w specjalnie zorganizowanej sali. Dzieci będą odgrodzeni specjalnymi boksami, żeby nie przeszkadzać sobie nawzajem w nauce. Miejscem do tego przeznaczonym ma być Kaskada przy ul. Łokietka 32-33, znajdująca się w samym centrum Gorzowa.

Co dokładnie ma do zaoferowania Edukacja Bez Granic?

Fundacja Edukacja Bez Granic oferuje nadzorowanie uczniów w godzinach 8:00-17:00 od poniedziałku do piątku. Ta oferta ma potrwać aż do czasu zniesienia nauki zdalnej, a nikt nie wie, kiedy to nastąpi.

Rodzice, którzy chcą skorzystać z takich usług powinni zadzwonić pod numer 601 711 464. Koszt jednego dnia nadzoru wynosi 65 zł przy 349 zł na cały tydzień. Można również opłacić opiekę nad dzieckiem na cały miesiąc, a kwota taka wynosi 949 zł.