Koronawirus w województwie lubuskim – 30 listopada

Koronawirus w województwie lubuskim – 30 listopada

Koronawirus w województwie lubuskim – 30 listopada

Koronawirus w województwie lubuskim – 30 listopada. Według najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia w województwie lubuskim pojawiło się 259 nowych zakażeń. Jeśli chodzi zaś o sam Gorzów Wielkopolski, to liczba ta wynosi 24 osoby.
Na terenie całego województwa pojawiło się 259 nowych potwierdzonych zakażeń koronawirusem. Dokładniej jest to 10 nowych przypadków w powiacie gorzowskim, 33 w krośnieńskim i 14 w międzyrzeckim. 20, 23, 17 i 24 to liczby zakażeń w powiatach nowosolskim, słubickim, strzelecko-drezdeneckim oraz sulęcińskim. Pozostałe powiaty, w których potwierdzono zakażenia to świebodziński (13), zielonogórski (15) i żagański (5). Listę zamykają powiaty żarski i wschowski, w których wykryto kolejno 21 i 4 zakażenia. W Gorzowie liczba nowych przypadków to 24, podczas gdy liczba w Zielonej Górze to 36.

Koronawirus w gorzowskim szpitalu

Warto spojrzeć też na dane, jakie przedstawia Szpital w Gorzowie. Te dane mówią o 16 pozytywnych wynikach w testach na Covid-19. Nie wiadomo skąd ta rozbieżność między danymi szpitalnymi, a raportem Ministerstwa Zdrowia. W placówce obecnie znajduje się 241 pacjentów, u których został stwierdzony koronawirus.

Lubuski urząd wojewódzki zdaje raport

Lubuski Urząd Wojewódzki podaje informacje na temat stanu epidemiologicznego w województwie. Według tego raportu liczba łóżek dostępnych dla pacjentów chorych na COVID-19 wynosi 1160. Liczba łóżek obecnie zajętych to aż 710, więc może budzić to pewne obawy. Wiemy również o sytuacji respiratorów dostępnych w województwie, a ogólna ich liczba dla pacjentów z koronawirusem to 63. Obecnie zajętych jest 49 tych urządzeń. Dobrą wiadomością jest brak liczby zmarłych.

Skala kraju

W skali kraju potwierdzono 5 733 nowych przypadków, a to dużo mniej niż jeszcze kilkanaście dni temu. Jeśli ta liczba nie będzie rosnąć, to będziemy mogli cieszyć się ustabilizowaną sytuacją. Można jednak usłyszeć głosy dotyczące potencjalnej „trzeciej fali” epidemii. Czy możemy być jednak pewni, co przyniesie przyszłość?