Gorzowska Dycha Bis – wsparcie dla przedsiębiorców

Gorzowska Dycha Bis – wsparcie dla przedsiębiorców

Gorzowska Dycha Bis – wsparcie dla przedsiębiorców

Gorzowska Dycha Bis to nowy program wsparcia dla gorzowskich przedsiębiorców. Ruszy on już w czwartek, 3 grudnia, a kwota, jaką otrzymają przedsiębiorcy to 1 313 000 zł. Chodzi w nim o wsparcie dla właścicieli firm, których straty związane są z pandemią koronawirusa.

Z myślą o najbardziej poszkodowanych

Jacek Wójcicki, prezydent miasta, przyznaje, że sytuacja gorzowskich przedsiębiorców jest cała czas bardzo trudna. Dlatego właśnie opracowano kolejny program pomocowy, który trafi do tych najbardziej poszkodowanych. Chodzi tu o tych przedsiębiorców, u których zaistnieje co najmniej pięćdziesięcioprocentowa strata.

Gorzowska Dycha Bis – szczegóły

Program wsparcia opracowano już wcześniej, a zadecydowała o tym uchwała, którą rada miasta przyjęła 25 listopada. W ramach programu Gorzowska Dycha Bis miasto przeznaczy kwotę 1 313 000 zł na pomoc przedsiębiorcom.

W jaki sposób miasto będzie dystrybuować tę kwotę? Otóż według oficjalnych informacji, maksymalnie przypadnie tysiąc złotych na każde stanowisko pracy. Pojedynczy przedsiębiorca może otrzymać do 10 tysięcy złotych na miesiąc.

Składanie wniosków

Kiedy Powiatowy Urząd Pracy poinformuje, że nabór wniosków się rozpoczął, przedsiębiorcy będą mieli 5 dni na ich złożenie. Co jeśli wpłynie więcej wniosków niż przewiduje pula? Wtedy o priorytecie przyznawana wsparcia zadecyduje wysokość spadku przychodów, jaką wykażą wnioskodawcy.

Izabela Jankowska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, informuje, że wniosek został uproszczony w stosunku do tych, jakich składanie było wymagane podczas poprzedniego programu. Przypomina ona także, co przedsiębiorca będzie musiał umieścić we wniosku. Ważne będzie przedstawienie straty, bo to właśnie wskaźnik spadku przychodu jest tutaj kluczowym kryterium. Do tego wnioskodawca musi określić, czy to on sam płaci podatki dla miasta, czy to jego pracownicy płacą je na terenie Gorzowa. Program Gorzowska Dycha Bis jest dostępny również dla osób, które już wcześniej korzystały z wiosennego programu pomocowego. Oczywiście dotyczy ich ten sam warunek wykazania straty. Wnioski będą przyjmowane elektronicznie.