Policjanci z Gorzowa z pomocą dla bezdomnych

Policjanci z Gorzowa z pomocą dla bezdomnych

Policjanci z Gorzowa apelują, abyśmy nie byli obojętni na widok bezdomnych na ulicach. Zima to zabójcza pora dla osób które nie mają domów i są zmuszone spać na ulicy. Nierzadko możemy słyszeć o przypadkach, w których bezdomna osoba zamarza. Jest to poważny problem, bo spanie na zewnątrz podczas tak zimnej pogody może przynieść śmierć wielu osobom i dlatego należy interweniować, jeśli jesteśmy świadkiem cudzego nieszczęścia.

Policjanci z Gorzowa na ważnej misji

Policjanci z Gorzowa znają wiele miejsc, które często wybierają bezdomni. Decydują się więc na patrole w te miejsca, aby mogli pomóc potrzebującym w znalezieniu noclegu. Jest wiele możliwości dla osób, które zostały bez dachu nad głową. Funkcjonują różnego rodzaju noclegownie i schroniska, gdzie bezdomni mogą znaleźć ciepły kąt. Niestety bardzo wiele osób unika takich miejsc i nie prosi o pomoc. Ważne jest więc, abyśmy potrafili zrobić pierwszy krok i zaoferować wsparcie takim osobom. Funkcjonariusze współpracują z odpowiednimi instytucjami, dzięki czemu okazywanie wsparcia potrzebującym jest łatwiejsze.

W jakich miejscach nocują bezdomni?

Bezdomni, szukający noclegu najczęściej wybierają miejsca zasłonięte, aby uchronić się przed deszczem i wiatrem. Są więc publiczne altany oraz opuszczone budynki takie jak kamienice. Śpiącego bezdomnego można również spotkać pod schodami i mostami, a nawet w piwnicach. Podinsp. Marcin Maludy przestrzega, że niektóre opuszczone budynki grożą zawaleniem, co jest dodatkowym niebezpieczeństwem dla śpiącej w nich osoby.

Zaproponujmy potrzebującym lepszy los

Osoby poszkodowane, znajdujące się na społecznym marginesie, mają szanse korzystać ze specjalnych noclegowni. Choć nie mają własnego domu, wcale nie muszą spać na zimnym betonie. Spanie na betonie jest bardzo niebezpieczne (zwłaszcza w zimie). Jeśli więc spotkamy bezdomnego śpiącego na zewnątrz, spróbujmy zaoferować mu pomoc.

Niestety często bezdomni odmawiają policjantom pomocy, twierdząc, że radzą sobie świetnie. Funkcjonariusze jednak nie odpuszczają i współpracują z takimi gorzowskimi instytucjami jak Gorzowskie Centrum Pomocy Rodzinie. Z pomocy tego centrum korzysta ponad 230 osób w trym roku. To nie jedyna szlachetna działalność gorzowskich policjantów. Biorą oni również udział w organizowaniu świątecznej zbiórki na rzecz ubogich rodzin.