Stadion lekkoatletyczny w Gorzowie czeka przebudowa

Stadion lekkoatletyczny w Gorzowie czeka przebudowa

Stadion lekkoatletyczny – jakie zmiany go czekają?

Stadion lekkoatletyczny w Gorzowie czeka przebudowa. Zapowiadano wcześniej, że firma Gretasport z Dąbrowy Górniczej zajmie się modernizacją stadionu lekkoatletycznego. Plany się jednak zmieniły i projektem zajmie się warszawska firma Tamex Obiekty Sportowe.

Kto wygrał przetarg na przebudowę stadionu lekkoatletycznego?

Miasto zdecydowało, że skorzysta z oferty warszawskiej firmy Tamex Obiekty Sportowe. Suma brutto podpisanego kontraktu wynosi 17 849 944,54 zł, ale to nie jedyna firma, biorąca udział w przetargu. Tamex wygrał m.in ze znaną warszawską firmą Eversport. Według najnowszych informacji, modernizacja stadionu przy ul. Krasińskiego ma potrwać do 18 marca 2022 r.

Stadion lekkoatletyczny – zmiany planów

O planowanych pracach magistrat informował już w październiku, ale trochę się zmieniło. Wtedy pracami modernizacyjnymi miała się zająć firma Gretasport Ilona Stańczyk. Jest to przedsiębiorstwo wielobranżowe z Dąbrowy Górniczej, a niedoszły kontrakt miał kosztować 18 391 517 zł. Niestety miasto odrzuciło ofertę z przyczyn proceduralnych.

Co się zmieni po przebudowie?

Stadion lekkoatletyczny dzięki przebudowie uzyska III kategorię według klasyfikacji IAAF. Oprócz tego powstanie tam pełnowymiarowe boisko do gry w piłkę nożną z odpowiednim zapleczem treningowych. Zapowiedziano również utworzenie ośmiotorowej bieżni lekkoatletycznej oraz rowu z wodą, który będzie miał zastosowanie podczas biegu z przeszkodami. Sportowcy skorzystają też z dwuścieżkowej skoczni do skoku w dal oraz trójskoku, a także dwie skocznie używane do skoku wzwyż. Na przebudowie zyska także sektor rzutów wewnątrz bieżni, gdzie powstaną stanowiska do rzutów oszczepem, dyskiem, młotem oraz pchnięcia kulą. Jeśli chodzi zaś o boiska, to piłkarze mogą być spokojni. Wszystko będzie pokryte trawą naturalną i nie zabraknie tam systemu zraszania i drenażu. Jest też dobra wiadomość dla kibiców, bowiem przebudowie ulegną także  trybuny. Na sam koniec w planach jest utworzenie rozgrzewkowych urządzeń lekkoatletycznych.

Inne inwestycje

Stadion lekkoatletyczny to jedno z ważnych miejsc dla fanów sportu. Miasto Gorzów stara się dbać o sportowców oraz mieszkańców, nie żałując pieniędzy na przyszłościowe inwestycje. Oprócz rozwoju sportu, miasto ma w planach również zadbanie o miejską przyrodę i zasadzenie łąk kwietnych. Efekty tego planu będą widoczne dopiero na wiosnę, ale grudzień też nie jest radnym obojętny i dlatego będziemy mogli wziąć udział w specjalnych świątecznych wydarzeniach.