COVID-19 w Gorzowie – najnowsze dane

COVID-19 w Gorzowie – najnowsze dane

COVID-19 w Gorzowie i województwie lubuskim. Pandemia koronawirusa cały czas trwa i ciągle dochodzą do nas nowe informacje. W ciągu ostatniej doby zanotowano 26 zakażeń w Gorzowie Wielkopolskim, a w skali województwa ta liczba wynosi 358. To znacznie więcej niż mogliśmy odnotować na początku grudnia. W całym kraju zaś mam 14 838 nowych zakażeń, co wciąż jest bardzo dużo, choć nie tak, jak miesiąc temu.

Poszczególne powiaty

W województwie lubuskim pojawiło się aż 358 nowych przypadków według raportu Ministerstwa Zdrowia z 3 grudnia. Najwięcej odnotowano przypadków w Zielonej Górze (75) oraz powiacie zielonogórskim (30). Najmniej zakażeń jest w województwach sulęcińskim (13), nowosolskim (20) i gorzowskim (20), a w powiacie wschowskim nie odnotowano ani jednego przypadku.

Szpital w Gorzowie w walce z COVID-19

W szpitalu w Gorzowie wykonano do tej pory 128 testów z wynikiem pozytywnym. Na ten moment w lecznicy przebywa 171 pacjentów, u których wykryto koronawirusa. Wśród tych osób znajduje się jedno dziecko, a 11 pacjentów przebywa na OIOM-ie. Do tej pory w szpitalu zmarło siedem osób.

Dane z lubuskiego urzędu wojewódzkiego

Lubuski urząd wojewódzki informuje o liczbie 1160 łóżek przygotowany dla pacjentów z COVID-19, a zajętych jest 636. W tym momencie pacjenci korzystają z 55 respiratorów, a ich łączna liczba w województwie wynosi 65.