Mural 3D oficjalnie odsłonięty już dzisiaj

Mural 3D oficjalnie odsłonięty już dzisiaj

Mural 3D jest gotowy, ale jeszcze czeka go oficjalne odsłonięcie. Już dzisiaj, 4 grudnia, nastąpi odsłonięcie muralu 3D. Takiego muralu jeszcze mieszkańcy Gorzowa nie widzieli, a jest to zdecydowanie wyjątkowe malowidło. Wykonano je bowiem techniką 3D, przez co sprawia wrażenie, jakby był czymś więcej niż płaskim obrazem.

Gdzie znajduje się mural?

Mural znajduje się na skrzyżowaniu ulic Walczaka i Jagiełły nad schodami, prowadzącymi do przejścia podziemnego. Konkretniej mówiąc, znajduje się on na budynku na przeciwko Białego Kościoła, a już od dziś będzie zachwycał mieszkańców w swojej pełnej okazałości.

Mural nie powstał bez powodu, ale jest on wynikiem pewnej współpracy. Chodzi o długoletnią współpracę miasta Gorzów z PGE Energia Ciepła S.A. Oddział Elektrociepłownia, a z jakiej okazji wykonano to dzieło? Celem zaprojektowania i namalowania tego muralu jest 70-ta rocznica powstania zakładu energetycznego. Taki prezent na urodziny to by na pewno każdy chciał.

Oficjalne odsłonięcie muralu

Oczywistym jest, że każde wielkie dzieło zasługuje na swoje oficjalnie odsłonięcie. Choć ma to wymiar jedynie symboliczny, celem takiej formalności jest uczczenie okazji, z jakiej dzieło powstało, oraz wyrażenie uznania dla pracy artysty. Mural oczywiście jest już gotowy, a jego odsłonięcie odbędzie się dzisiaj. Zajmą się tym Wojciech Dobrak i Jacek Wójcicki, którzy pojawią się dziś o 10:30. Są to kolejno dyrektor PGE Energia Ciepła S.A Oddział Elektrociepłownia oraz prezydent miasta.

Mural 3D – kto jest autorem?

Należy wyrazić uznanie dla artysty, bez którego nie moglibyśmy oglądać tego malowidła. Autorem jest Radosław Barek, a możemy kojarzyć go już z innego muralu. Chodzi mianowicie o malunek na poznańskiej „Śródce”, który przedstawia trębacza na dachu. Sztuka malowania 3D należy do tych bardziej skomplikowanych, a więc tym bardziej taki kunszt robi wrażenie.

Sztuka i sport w Gorzowie

Mieszkańcy Gorzowa mogą cieszyć się, że w ich mieście pojawi się kolejna piękna ozdoba. Jak widać, miasto może się pochwalić swoją artystyczną stroną, ale to nie wszystkie zalety Gorzowa. W mieście tym możemy też zauważyć imponujący rozwój sportu, a dowodem na to są miejskie inwestycje. Jedną z nich jest modernizacja i przebudowa stadionu lekkoatletycznego, aby ułatwić życie ambitnym sportowców.