Komputery za 1,9 mln zł dla ZSE w Gorzowie

Komputery za 1,9 mln zł dla ZSE w Gorzowie

Komputery za 1,9 mln zł dla ZSE w Gorzowie. Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki i wiceprezydent Małgorzata Domagała spotkali się z nauczycielami Zespołu Szkół Elektrycznych w Gorzowie. Rozmowy dotyczyły nauki zdalnej, a dokładniej tego, w jaki sposób wpływa ona na wiedzę uczniów oraz na funkcjonowanie szkoły.

Komputery dla Zespołu Szkół Elektrycznych

Co było okazją do tego, aby strony się spotkały? Do gorzowskiego ZSE dostarczono 97 komputerów, które mają być wsparciem dla uczniów. Jest to jedynie cześć inwestycji, bowiem ZSE nie jest jedyną szkołą, jaka otrzyma sprzęt.

Prezydent miasta pod wrażeniem

Prezydent twierdzi, że nauczyciele z ZSE radzą sobie świetnie w kwestii nauczania zdalnego. Jest to zdecydowanie wielkie wyzwanie i trudność, ale czy na pewno można dobrze kogoś nauczyć, odcinając go tradycyjnego szkolnictwa? Nie każdy się z tym zgodzi, ale prezydent Gorzowa twierdzi, że to jest możliwe.

Wiceprezydent Gorzowa, Małgorzata Domagała, zajmuje się nadzorowaniem oświaty w mieście. Utrzymuje ona, że zakupione komputery są bardzo cenną formą wsparcia, ale na tym nie koniec. W planach jest jeszcze zakupienie laptopów, a łącza wartość sprzętu ma wynieść niemal 2 mln złotych.

Plany na przyszłość

Dyrektorem gorzowskiego Zespołu Szkół Technicznych jest Stanisław Jodko. Zapewnia on, że zakupiony sprzęt jest wysokiej jakości i będzie niezastąpioną pomocą podczas nauki zdalnej. Dyrektor jednak żywi nadzieję, że w przyszłości będzie można wykorzystać te komputery w pracowniach, w których jak na razie są stare modele.

Pieniądze udało się uzyskać dzięki dofinansowania unijnego, choć trudno powiedzieć, czy można przypisywać Unii wielkie zasługi. Musimy wszak pamiętać, że Bruksela własnych pieniędzy nie generuje, więc nie są to pieniądze znikąd (lub jak kto woli – od św. Mikołaja).

Ze względu na epidemię koronawirusa, władze wojewódzkie podjęły decyzję o postawieniu na sprzęt komputerowy. Tak właśnie zrodziła się inicjatywa zakupienia komputerów w ramach szerszego projektu o nazwie „Zawodowcy w Gorzowie 2.0″.

Jakie komputery trafią do szkół?

Miasto zamierza kupić łącznie 229 komputerów stacjonarnych oraz 330 laptopów. Trafią one do gorzowskich szkół, z czego pierwszą jest właśnie ZSE. Łączna kwota zakupionego sprzętu wynosi 1,9 mln, a 1,7 mln pochodzi z Europejskiego Funduszu Społecznego.