Kierowca citroena ukarany surowymi sankcjami za nadmierną prędkość

Kierowca citroena ukarany surowymi sankcjami za nadmierną prędkość

Od tej pory kierowca citroena będzie miał 3-miesięczny zakaz prowadzenia pojazdów, otrzymał również mandat w wysokości 2500 zł i 15 punktów karnych. To są konsekwencje, które spotkały go za przekroczenie dozwolonej prędkości o 75 km/h w Bytnicy, w województwie lubuskim. Informacje o tym niecodziennym zdarzeniu przekazała w środę rzecznik Komendy Powiatowej Policji (KPP) w Krośnie Odrzańskim, kom. Justyna Kulka.

Zatrzymanie przekroczenia prędkości przez tego mężczyznę miało miejsce podczas standardowych czynności wykonywanych przez miejscową drogówkę w poniedziałek 16 października. Na miejsce zdarzenia skierowany został patrol, który zauważył pojazd zbliżający się do nich z zaskakującą szybkością.

„Zmierzona prędkość była bezspornie zbyt duża. Dozwolone tempo jazdy wynoszące 40 km/h zostało przekroczone aż o 75 km/h, co pociągnęło za sobą surowe konsekwencje” – przyznała funkcjonariuszka policji.

Podkreśliła również, że jazda z nadmierną prędkością skutkuje wydłużeniem drogi hamowania, co jest szczególnie niebezpieczne na śliskiej i mokrej nawierzchni – warunkach panujących typowo w okresie jesieni.

„Dlatego nieustannie apelujemy do kierowców o dostosowanie prędkości do warunków na drodze. To właśnie nieodpowiednia prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków i tragicznych zdarzeń” – zauważyła nawołując do rozwagi i bezpiecznej jazdy rzecznik policji.