Gorzów wkracza do świata Monopoly: lokalna edycja popularnej gry planszowej

Gorzów wkracza do świata Monopoly: lokalna edycja popularnej gry planszowej

Od pierwszego weekendu listopada, Gorzów Wielkopolski zasili grono miast posiadających swoją unikalną edycję gry planszowej Monopoly. Prace nad stworzeniem szczególnej wersji tej znanej na całym świecie gry trwały przez ponad sześć miesięcy.

Ciesząca się znaczną popularnością gra planszowa Monopoly odnotowuje kolejne miasto na swojej mapie – Gorzów Wielkopolski. Pierwsza odsłona gry została wydana w Stanach Zjednoczonych w 1935 roku, natomiast polscy gracze mogli cieszyć się własnym wydaniem dopiero od 2014 roku. Tymczasem, 4 listopada 2023 roku odbędzie się premiera gorzowskiej edycji tej znanej gry.

Marta Liberkowska, kierująca wydziałem promocji i informacji w Urzędzie Miasta w Gorzowie, ujawnia, że pierwsza partia gorzowskiego wydania gry będzie liczyć sobie około 4 tysiące sztuk. Gra ta będzie dostępna do sprzedaży w wyselekcjonowanych księgarniach, w tym również tych lokalnych.

Specyfika i charakter miasta Gorzowa zostanie ukazany poprzez grafikę gry, pola na planszy, karty „Szansy” i „Kasy Społecznej”, jak również inne elementy gry, w tym banknoty. Najbardziej prestiżowym miejscem na planszy będzie bulwar nadwarciański, który został wyłoniony przez mieszkańców miasta w drodze głosowania.

Na planszy znajdzie się około czterdziestu miejsc związanych z Gorzowem Wielkopolskim. Trzydzieści z nich zostało przeznaczonych do wykorzystania przez miasto. Dwadzieścia z nich to propozycje urzędników, natomiast dziesięć pozostałych miejsc jest wynikiem porozumienia między producentem gry a lokalnymi przedsiębiorstwami, które miały możliwość zakupu swojego miejsca na planszy.

Premiera gorzowskiej edycji Monopoly odbędzie się 4 listopada o godzinie 14:00 w Galerii Askana.