Zmiany na skrzyżowaniu Kosynierów Gdyńskich i Roosevelta – drugi etap prac rusza 28 marca

Zmiany na skrzyżowaniu Kosynierów Gdyńskich i Roosevelta – drugi etap prac rusza 28 marca

Przebudowa na skrzyżowaniu ulic Słowiańskiej, Żwirowej, Roosevelta i Kosynierów Gdyńskich wchodzi w decydującą fazę. Już jutro, 28 marca, rozpocznie się drugi etap prac, przynosząc istotne modyfikacje dla kierujących.

Z dniem 28 marca, czwartek, zmieni organizację ruchu na wspomnianym skrzyżowaniu. Część skrzyżowania zostanie otwarta dla ruchu, a prace budowlane przeniosą się na obszar przy ogródkach działkowych, obejmujący Żwirową i Roosevelta.

W ramach nowego etapu przebudowy zostanie położona nowa nawierzchnia jezdni na Roosevelta i Żwirowej, wyremontowane chodniki oraz przeorganizowana zatoka autobusowa. Sygnalizacja świetlna będzie nadal nieczynna, a liczba relacji na poszczególnych dojazdach do skrzyżowania zostanie ograniczona tak, aby zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa oraz płynności ruchu.

Kierujący pojazdami Kosynierów Gdyńskich będą mogli korzystać tylko z prawego pasa, skręcając w prawo w Roosevelta i aleję księdza Andrzejewskiego, kierując się w stronę ronda Wyszyńskiego. Dojazd do Żwirowej i Słowiańskiej odbywać się będzie przez zawracanie na rondzie Wyszyńskiego. Z kolei dla kierujących od ronda Wyszyńskiego Roosevelta dostępny będzie jedynie jeden pas ruchu, bez zmiany dotychczasowych relacji.

Dla kierowców poruszających się ulicą Słowiańską w kierunku Roosevelta udostępnione zostaną dwa pasy ruchu – prawy do jazdy prosto, a lewy do jazdy prosto oraz skrętu w lewo w Żwirową. Tym samym, pojawi się możliwość bezpośredniego skrętu w lewo z Słowiańskiej w Żwirową, z zachowaniem pierwszeństwa dla pojazdów jadących z przeciwka, od Roosevelta.

Na ulicach Żwirowej i Kosynierów Gdyńskich organizacja ruchu nie ulegnie zmianie. Ruch jednokierunkowy będzie utrzymany na Żwirowej od strony Słowiańskiej i Roosevelta w kierunku Błotnej, a na Kosynierów Gdyńskich – od strony Mickiewicza. Nie będzie możliwe wjechanie w Kosynierów Gdyńskich od strony przebudowywanego skrzyżowania – dozwolony będzie wyłącznie prawoskręt w Roosevelta.

Przystanek autobusowy na Roosevelcie, kierujący w stronę Cmentarza i Chwalęcic, zostanie przeniesiony o około 50 metrów, bliżej skrzyżowania z Błotną.