Noworodek w stanie krytycznym w Gorzowie, rodzice podejrzani o możliwość przemocy

Noworodek w stanie krytycznym w Gorzowie, rodzice podejrzani o możliwość przemocy

Kilka dni temu, 22-dniowy maluch w stanie krytycznym został przyjęty do gorzowskiego szpitala. Następnie, z powodu powagi sytuacji, został przemieszczony do placówki medycznej w Poznaniu. Prokuratura Rejonowa w Gorzowie podjęła śledztwo, biorąc pod uwagę możliwość przestępstwa w postaci pobicia niemowlęcia. Rodzice dziecka zostali zatrzymani i trwa proces wyjaśniania, czy rzeczywiście doszło do aktu przemocy, czy stan dziecka jest wynikiem jakiejś choroby.

W Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie, 26 marca przyjęto 22-dniowego chłopca. Początkowo podejrzewano osłabienie organizmu, jednak badania wykazały, że stan malucha jest alarmujący. Po przeniesieniu do szpitala w Poznaniu, służby medyczne poinformowały lokalną policję o sytuacji.

Szpital złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa – mówi prokurator Agnieszka Hornicka-Mielcarek z Prokuratury Rejonowej w Gorzowie – Dziecko ma obrażenia. W środę 27 kwietnia, na nasze polecenie, policjanci z Poznania zatrzymali rodziców dziecka. W czwartek 28 kwietnia zostaną oni przekazani do prokuratury na dalsze czynności.

Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, potwierdza te informacje – W środę 27 marca zatrzymaliśmy dwie osoby w związku z tą sprawą.

Zawiadomienie skierowane do prokuratury sugerowało możliwość pobicia niemowlęcia. Jak podkreśla prokurator Hornicka-Mielcarek, sprawa jest bardzo delikatna i wymaga szczegółowych badań. Chociaż maluch nie miał widocznych na pierwszy rzut oka śladów przemocy, badania obrazowe wykazały jego alarmujący stan zdrowia. Nie jest jeszcze jasne, czy obrażenia są wynikiem agresji, czy też mogą być efektem choroby.