Zmiana w godzinach dostępności stadionu przy ul. Krasińskiego

Zmiana w godzinach dostępności stadionu przy ul. Krasińskiego

W ostatnim czasie nastąpiły modyfikacje w grafiku, dotyczącym dostępności dla mieszkańców stadionu umiejscowionego przy ulicy Krasińskiego. Obecnie, obiekt jest otwarty dla społeczności miejskiej od dnia poniedziałkowego do soboty – przekazało biuro Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzowie.

Stadion lekkoatletyczny jest dostępny dla społeczności lokalnej sześć razy w tygodniu. W dni robocze, od poniedziałku do piątku, entuzjaści sportu mogą korzystać z obiektu od godziny 7:00 do 9:00 i popołudniu między 18:00 a 20:00. Natomiast w soboty otwarte są bramy stadionu od 8:00 do 14:00.

Ośrodek Sportu i Rekreacji podkreśla, że osoby korzystające z gorzowskiego stadionu powinny znać i przestrzegać zasady, które są zawarte w obowiązującym regulaminie. Kluczową regułą jest korzystanie z obiektu w odpowiednich butach sportowych.

Stadion lekkoatletyczny imienia Lubuskich Olimpijczyków został oddany do użytkowania publicznego w poprzednim roku, a mieszkańcy mogą na nim ćwiczyć od sierpnia 2022. W dniach od 27 do 29 lipca bieżącego roku, stadion był miejscem lekkoatletycznych mistrzostw Polski. Obecnie, obiekt jest ponownie dostępny dla klubów sportowych i lokalnej społeczności.

Realizacja inwestycji w postaci budowy stadionu lekkoatletycznego pochłonęła 18,5 miliona złotych. Gorzów był ostatnim miastem wojewódzkim, które nie posiadało takiego obiektu.