Wypadek drogowy na rondzie Górczyńskim w Gorzowie z udziałem dwóch samochodów

Wypadek drogowy na rondzie Górczyńskim w Gorzowie z udziałem dwóch samochodów

Jedno z gorzowskich rond, Rondo Górczyńskie, stało się miejscem kolizji drogowej. Doszło do zderzenia dwóch aut osobowych – volkswagena i peugeota. Kierowca volkswagena nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, co doprowadziło do uderzenia w bok peugeota i sprawiło, że auto przewróciło się na dach.

Informacja o wypadku dotarła do dyżurnego jednostki gorzowskiej straży pożarnej 18 września, w poniedziałek, dokładnie o 12:08. Na miejsce natychmiast zostały skierowane dwa zespoły strażackie, a także służby policyjne oraz zespół ratownictwa medycznego.

Rozbity volkswagen jechał ulicą Piłsudskiego, kierując się w stronę ronda Górczyńskiego. Kierujący tym pojazdem wymusił pierwszeństwo na kierującej peugeotem, która próbowała opuścić rondo skręcając w ulicę Górczyńską, w kierunku Panoramy. To spowodowało kolizję, podczas której peugeot przewrócił się na dach.

Kierowca volkswagena nie odniósł żadnych obrażeń, podczas gdy kobieta za sterem peugeota została przekazana pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego.

W efekcie zdarzenia, ruch na rondzie Górczyńskim został częściowo utrudniony. Dwa pasy zjazdu z ronda na ulicę Górczyńską (w stronę Panoramy) są obecnie zablokowane. Dodatkowo, prawy pas ruchu dla pojazdów wjeżdżających na rondo z ulicy Piłsudskiego jest również niedostępny. Kierowcy mają jednak możliwość skorzystania z prawoskrętu z ulicy Piłsudskiego na ulicę Górczyńską.