Start budowy największego centrum handlowego w Gorzowie Wielkopolskim

Start budowy największego centrum handlowego w Gorzowie Wielkopolskim

Inicjowana jest budowa gigantycznego kompleksu handlowego w Gorzowie Wielkopolskim, będącego jednocześnie pierwszym tego rodzaju przedsięwzięciem w tym mieście. Generalny wykonawca inwestycji został już wyselekcjonowany przez inwestora, a obiekt zdołano w znacznej mierze skomercjalizować jeszcze przed rozpoczęciem budowy.

Zlokalizowany w Gorzowie Wielkopolskim regionalny park handlowy zapewni mieszkańcom szeroki wachlarz ofert zakupowych oraz stworzy nowe miejsca pracy. Projekt realizowany jest przez Acteeum Group oraz Equilis Polska, które wyłoniły generalnego wykonawcę odpowiedzialnego za realizację inwestycji na gruncie o powierzchni 8 hektarów.

Czołową rolę generalnego wykonawcy tej monumentalnej inwestycji powierzono firmie CFE Polska. Proces komercjalizacji przyszłego gorzowskiego power center jest już na końcowym etapie.

Gorzów Power Center dysponować będzie łącznie 25 000 metrami kwadratowymi powierzchni handlowej, umożliwiając funkcjonowanie ponad 30 sklepów. Wśród nich znajdzie się największy i najbardziej nowoczesny salon sportowy Decathlon w całym regionie. Pozostali najemcy to m.in. supermarket Biedronka o powierzchni 1 300 metrów kwadratowych, a także znane marki modowe, dyskontowe, drogeryjne i sportowe takie jak Sinsay, Cropp, House, Diverse, HalfPrice, New Yorker, CCC, Martes Sport, Jysk, Tedi oraz Maxi Zoo.

Klientom korzystającym z samochodów na terenie kompleksu dostępny będzie parking z około 800 miejscami oraz infrastruktura do ładowania samochodów elektrycznych. Gorzów Power Center zapewni również strefę relaksu, rozrywki oraz gier i zabaw dla dzieci oraz przestrzeń gastronomiczną.

Ta inwestycja to pierwsza i największa tego typu inicjatywa w Gorzowie i całym regionie. Planowane otwarcie Gorzów Power Center ma nastąpić w III kwartale 2024 roku.