Zaproszenie na kolejny spacer po gorzowskich parkach ze Zbigniewem Rudzińskim

Zaproszenie na kolejny spacer po gorzowskich parkach ze Zbigniewem Rudzińskim

7 października o godzinie 10.00, Zbigniew Rudziński zaprasza na kolejne wędrówki miejskie, które tym razem będą skupiały się na parkach Gorzowa. Miejsce startu to plac przy katedrze. Zbigniew Rudziński, znany gorzowski przewodnik i szef lokalnego oddziału „PTTK Ziemia Gorzowska”, chcąc pokazać mieszkańcom bogactwo swojego miasta, zanim opadną liście, zdecydował się na ten temat spaceru.

Podczas spaceru, który rozpoczyna się w parku Kopernika, a kończy w Parku Wiosny Ludów, Rudziński planuje opowiedzieć o tych miejscach, które nie są wymieniane w oficjalnych spisach czy statystykach dotyczących Gorzowa. Przewidziany na godzinę 10.00 start wycieczki będzie wiązał się także z potrzebą zakupu biletu na MZK, gdyż trasa rozpoczyna się przejazdem tramwajem do ulicy Walczaka. Tym razem warto także pamiętać o wygodnym obuwiu ze względu na parkową trasę.

Sobotnie spotkanie jest już dziesiątym w 2022 roku i zaplanowane są jeszcze trzy. Od 2021 roku, w ramach inicjatywy „ChodźMY na spacer”, regularnie odbywają się tematyczne spacery po Gorzowie. To już trzecia edycja tego popularnego projektu, a co najważniejsze udział w nich jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych zapisów.

Głównym organizatorem tych cyklicznych spacerów jest Miasto Gorzów, które realizuje ten projekt we współpracy z oddziałem PTTK „Ziemia Gorzowska”. Na każdym z nich, rolę przewodnika pełni doświadczony turysta – Zbigniew Rudziński, który jest również autorem wielu przewodników turystycznych.