Tragiczne zdarzenie w Jeninku: wypadek podczas rozładowywania ciężarówki

Tragiczne zdarzenie w Jeninku: wypadek podczas rozładowywania ciężarówki

W niewielkiej miejscowości Jeninek, położonej w województwie lubuskim, doszło do dramatycznego incydentu. W wyniku niefortunnego zdarzenia podczas rozładunku materiałów konstrukcyjnych, dźwig montowany na ciężarówce nieumyślnie uderzył w linię energetyczną. Ten nieszczęśliwy incydent doprowadził do porażenia prądem dwóch mężczyzn zaangażowanych w proces rozładunku towaru. Pomimo desperackich starań zespołów ratowniczych prowadzących reanimację obu mężczyzn, ich życia nie udało się uratować.

Wiadomość o tej groźnej sytuacji dotarła do służb ratunkowych w piątkowe przedpołudnie, 6 października, około godziny 9:30. Natychmiast po otrzymaniu alarmującego zgłoszenia na miejsce tragicznego zdarzenia przybyli strażacy oraz zespoły pogotowia ratunkowego, w tym także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR). Na miejsce wezwano również policję i służby energetyczne.

Brygadier Bartłomiej Mądry, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Gorzowie Wielkopolskim, przekazał, że pomimo długotrwałej reanimacji nie udało się ocalić obu mężczyzn, na których porażeniem prądem zakończyło się to tragiczne zdarzenie. Teraz sprawa jest badana przez grupę dochodzeniowo-śledczą pod nadzorem prokuratora.