Zapowiedź Gorzowskiego Festiwalu Nauki: naukowcy zapraszają do świata odkryć

Zapowiedź Gorzowskiego Festiwalu Nauki: naukowcy zapraszają do świata odkryć

W jutrzejszy dzień, 24 października, podczas obchodów święta nauki, odbędzie się VI edycja Gorzowskiego Festiwalu Nauki, organizowanego przez Akademię Wychowania Fizycznego.

Festiwal ten to okazja do uczestnictwa w spotkaniach i wykładach dotyczących tak fascynujących dziedzin jak neurobiologia czy psychologia. Dodatkową atrakcją będzie wystawa fotograficzna „Chwila”, prezentująca prace, które zdobyły uznanie w konkursie fotograficznym zorganizowanym przez Krajową Izbę Fizjoterapeutów. Konkurs ten miał miejsce w ramach obchodów Światowego Dnia Fizjoterapii.

Oprócz przekazu naukowego, wydarzenie to stanowi okazję do bliższego poznania środowiska akademickiego. Wykłady poprowadzą nauczyciele akademiccy oraz naukowcy współpracujący z gorzowską uczelnią. Nie zabraknie również zaproszonych gości.

Gorzowski Festiwal Nauki jest adresowany do szerokiego grona odbiorców. Miłośnicy nauki, młodzież szkolna, studenci, nauczyciele czy mieszkańcy regionu znajdą tu coś dla siebie. Głównym celem tej imprezy jest popularyzacja wiedzy naukowej, przybliżenie społeczeństwu pracy ludzi nauki oraz zaproszenie do aktywnego udziału w procesie badawczym.