Przebudowa ulic w Gorzowie – informacje dla kierowców na Wszystkich Świętych

Przebudowa ulic w Gorzowie – informacje dla kierowców na Wszystkich Świętych

W związku z trwającymi pracami drogowymi w Gorzowie, powstaje pytanie o to, jak dotrzeć do lokalnego cmentarza na Wszystkich Świętych i gdzie zostawić pojazd. Prace remontowe są realizowane na skrzyżowaniu z ulicą Żwirową, a także na ulicy Słowiańskiej. Kierujący pojazdami muszą być świadomi tego, że od piątku 27 października obowiązywać będzie zmodyfikowany układ ruchu drogowego.

Obecnie jest w toku modernizacja skrzyżowania łączącego ulice: Żwirową, Roosevelta, Słowiańską i Kosynierów Gdyńskich. Równolegle prowadzone są prace na ulicy Słowiańskiej. Wszystko to skłania wielu kierowców do zastanowienia się nad tym, jak najprościej dotrzeć do cmentarza na 1 listopada oraz gdzie bezpiecznie zaparkować samochód. Nawet bez tych utrudnień, poruszanie się po wykopach rozsianych po Gorzowie nie jest proste, a dodatkowo 1 listopada przewiduje się znaczny wzrost natężenia ruchu.

Prowadzone przez władze miasta działania mają na celu ułatwienie mieszkańcom poruszania się po mieście 1 listopada. Zachęcają oni do korzystania z darmowych przejazdów autobusami linii 105, 111, 132 oraz C i D, które dowożą do cmentarza komunalnego przy ul. Żwirowej.

Kierujący muszą przygotować się na to, że od piątku 27 października chwilowo zmieni się organizacja ruchu drogowego ze względu na modernizacje. Wprowadzane zmiany będą różnić się od tych z poprzednich lat.

Na święto Wszystkich Świętych skrzyżowanie z ul. Żwirową będzie częściowo otwarte. Niemniej jednak, wyjazd ze Żwirowej w kierunku ulic Roosevelta i Słowiańskiej będzie możliwy tylko dla autobusów i taksówek. Osoby podróżujące samochodem wracające z cmentarza będą musiały skorzystać z objazdu przez osiedle Piaski. Nadal obowiązuje nakaz skrętu w lewo z ul. Żwirowej w ul. Błotną. Przejazd przez ul. Żwirową będzie możliwy jedynie od strony ul. Roosevelta, poprzez skręt w prawo.

Wreszcie, jezdnia południowa ulicy Słowiańskiej oraz zachodnia część ulicy Kosynierów Gdyńskich (wjazd na tę ulicę) będzie nieprzejezdna.