Kolizja dwóch ciężarówek na drodze S3 wstrzymuje ruch

Kolizja dwóch ciężarówek na drodze S3 wstrzymuje ruch

W wyniku zdarzenia drogowego, w którym brały udział dwie ciężarówki, ruch na odcinku drogi ekspresowej S3 na terenie Lubuskiego, w pobliżu Sulechowa, został całkowicie paraliżowany w kierunku Gorzowa Wielkopolskiego. Incydent spowodował, że jeden z ciężkich pojazdów przewrócił się i zablokował jezdnię. Informacje o sytuacji przekazał dyżurny Pracownika Informacji Drogowej z oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze.

Według raportu GDDKiA, wypadek miał miejsce w poniedziałek, w okolicach godziny 12. Zdarzenie miało miejsce na 174. km trasy S3, między węzłami drogowymi Sulechów i Świebodzin Południe.

Podkomisarz Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze poinformowała Polską Agencję Prasową, że w kolizji uczestniczyły dwa pojazdy: wojskowy i cywilny samochód ciężarowy. Na podstawie początkowych ustaleń stwierdzono, że nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Przyczyna i dokładne okoliczności wypadku nie są jeszcze znane – będą one wyjaśniane przez funkcjonariuszy policji.

Jedno z ciężarowych kolosów przewróciło się na jezdnię, a drugie wpadło na pas dzielący drogę. W efekcie całkowicie wstrzymano ruch w kierunku Gorzowa Wielkopolskiego, natomiast ruch w przeciwnym kierunku został ograniczony do jednego pasa. Kierowcom podróżującym w stronę Gorzowa wyznaczono objazd przez tzw. starą trójkę. Nieprzewidziane utrudnienia na S3 mogą potrwać kilka godzin.