Zapomniane auta zasłaniają "zakole" przy stacji Gorzów Wielkopolski Wschodni

Zapomniane auta zasłaniają "zakole" przy stacji Gorzów Wielkopolski Wschodni

Wszyscy, którzy w ciągu ostatniego roku odwiedzili stację kolejową Gorzów Wielkopolski Wschodni, czy to jako pasażerowie, czy poprzez przejście czy przejazd w jej pobliżu, z pewnością zauważyli „zakole” na ul. Teatralnej. To miejsce, znajdujące się bezpośrednio przy stacji i istniejące od ponad roku, miało na celu ułatwić podróżnym dojazd do pociągów.

„Zakole” ul. Teatralnej zostało zaprojektowane z myślą o tym, aby kierowcy mogli tam swobodnie podjechać swoim samochodem, wysadzić lub odebrać pasażerów i kontynuować jazdę bez zakłóceń. Ideą było zatem ułatwienie ruchu, a nie utrudnianie go. Niestety, rzeczywistość okazała się być zupełnie inna od zamierzeń twórców projektu. Ta część ulicy Teatralnej przekształciła się bowiem w nieformalny parking dla samochodów, które są tam pozostawione przez osoby spoza Gorzowa, często na długie miesiące. Oczywiście, ta sytuacja wywołała wiele negatywnych konsekwencji dla mieszkańców i użytkowników tej części miasta.

Na szczęście, Straż Miejska obiecała podjąć działania w celu rozwiązania tego problemu. Jak jednak podkreśla straż miejska, jeśli samochód nie wykazuje oznak nieużytkowania, takich jak uszkodzenia czy brak niezbędnych dokumentów, nie ma podstaw do jego usunięcia z miejsca publicznego. Komendant Jasiński zauważa również, że liczba interwencji oraz ilość odholowanych wraków na terenie Gorzowa jest stabilna od kilku lat – w ubiegłym roku usuniętych zostało łącznie 176 samochodów. 65 z nich usunięto na wniosek Straży Miejskiej, natomiast 111 sami właściciele wycofali ze Śródmieścia.