Remont ulicy Kosynierów Gdyńskich w pełnym toku

Remont ulicy Kosynierów Gdyńskich w pełnym toku

Na ulicy Kosynierów Gdyńskich trwają intensywne prace remontowe. W dniu 23 sierpnia, środa, pierwsza warstwa asfaltu została ułożona w miejscu, gdzie mieści się centrala gorzowskich wodociągów. Nowa nawierzchnia jest również już widoczna w pobliżu IV Liceum Ogólnokształcącego.

Osoby, które zdecydują się na odwiedzenie okolic biura Multimediów lub centrali wodociągów w Gorzowie mogą doświadczyć niewielkiego zdziwienia. Na zachodniej stronie jezdni ulicy Kosynierów Gdyńskich, nieopodal osiedla Staszica, asfalt już jest układany. Pracownicy Eurovii, firmy będącej głównym wykonawcą projektu, pracują nad nową nawierzchnią na odcinku między skrzyżowaniami z ulicami Słowiańską i Starosłowiańską. Ten fragment nie jest jedynym, gdzie położony został nowy asfalt. Nawierzchnię można również zauważyć blisko IV Liceum Ogólnokształcącego. Prace przy tym fragmencie zostały zakończone na odcinku od ronda Kosynierów Gdyńskich do skrzyżowania z ulicą Bohaterów Warszawy.

Przechodząc obok hotelu Mieszko, ze strony wschodniej jezdni, można zauważyć już ułożony chodnik. Natomiast po przeciwnej stronie ulicy, przy biurach Biowetu oraz LOK-u, już ułożone są wyjazdy z posesji na ulicę – wykonane z kostki brukowej. Widać, że prace nad wymianą chodnika po tej stronie ulicy niedługo mają zostać rozpoczęte.

Cały proces remontu ulicy Kosynierów Gdyńskich jest powiązany z wymianą rur wodociągowych biegnących pod zachodnią część jezdni. Jest to element większego projektu inwestycyjnego obejmującego budowę ronda przy Słowiance oraz przebudowę skrzyżowania ulic: Kosynierów Gdyńskich, Słowiańskiej, Roosevelta i Żwirowej. Prace przy omawianym projekcie rozpoczęły się już w maju. Szacuje się jednak, że jego realizacja zajmie ponad rok czasu i całość inwestycji zostanie zakończona dopiero w drugiej połowie lipca 2024 roku. Całkowity koszt prac wyniesie 27,4 mln złotych, a większość środków pochodzi z Polskiego Ładu.