Policja wszczyna śledztwo w szpitalu w Gorzowie – lekarz podejrzany o pracę pod wpływem narkotyków

Policja wszczyna śledztwo w szpitalu w Gorzowie – lekarz podejrzany o pracę pod wpływem narkotyków

Wypadki wymagające interwencji policji w placówkach służby zdrowia zazwyczaj wiążą się z problematycznym zachowaniem pacjentów. Tym razem jednak, w szpitalnym oddziale ratunkowym w Gorzowie, to lekarz stanowiący przyczynek wezwania stróżów prawa. Podejrzenia o pracy pod wpływem substancji odurzających wywołały zamieszanie. Szefowie placówki do tej pory nie podali żadnych komentarzy na temat zdarzenia.

Zdarzenie zostało zgłoszone przez jednego z pracowników szpitala. W niedzielę, około godziny 19:00, zachowanie lekarza stało się na tyle niepokojące, że zdecydowano się na powiadomienie policji. Jak twierdzi informator, nie było żadnych wątpliwości, że lekarz był pod wpływem pewnej substancji psychoaktywnej, ale wyklucza możliwość, żeby była to alkohol.

Opisując sytuację, pracownik szpitala stwierdził: „Nie czuło się od niego żadnych zapachów alkoholu, a jego postępowanie było bardziej dziwaczne niż typowe dla osób nietrzeźwych”.

Kiedy zapytano o komentarz Komendę Miejską Policji, rzecznik prasowy KMP Grzegorz Jaroszewicz potwierdził incydent: „To prawda, patrol gorzowskiej policji został wezwany do szpitala. Na miejscu wykonano odpowiednie procedury śledcze, na temat których na tym etapie nie można powiedzieć więcej. Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim prowadzi dalsze działania w tej sprawie pod nadzorem prokuratury”.