Zagubione i odnalezione: Gorzowianin odzyskał zgubione 4000 zł dzięki uczciwości i czujności mieszkańców

Zagubione i odnalezione: Gorzowianin odzyskał zgubione 4000 zł dzięki uczciwości i czujności mieszkańców

Mieszkaniec Gorzowa w Wielkopolskim, który stracił blisko 4000 zł, miał szczęście odzyskać swoje pieniądze dzięki uczciwości przypadkowego przechodnia i czujności lokalnej społeczności. Mężczyzna zauważył porzuconą na ulicy Baczyńskiego kopertę pełną gotówki, którą następnie przekazał na najbliższy komisariat przy ulicy Zygalskiego. Wydarzenie miało miejsce 11 lipca.

Policjanci podjęli natychmiastowe działania w celu odnalezienia właściciela zguby. Postanowili rozpowszechnić informację o znalezionych pieniądzach, nie ujawniając jednak wszystkich konkretów. Ta strategia przyniosła oczekiwane rezultaty, choć wywołała również pewne zamieszanie – do gorzowskiego komisariatu zaczęły napływać telefony od osób twierdzących, że to one zgubiły te pieniądze. Opisywane okoliczności często jednak nie zgadzały się z rzeczywistością.

Decydującą rolę w odnalezieniu prawowitego właściciela zagubionych pieniędzy odegrała pracownica poczty. Po przeczytaniu komunikatu policyjnego, kobieta przypomniała sobie o kliencie, który wrócił do placówki po pewnym czasie i zapytał o kopertę z pieniędzmi. Współpracując z policją, pracownice poczty pomogły zidentyfikować mężczyznę na nagraniu z monitoringu i skontaktować się z nim.

Po spełnieniu wszystkich formalności, 36-letni mężczyzna odzyskał zgubione pieniądze. Wdzięczny za pomoc, mężczyzna podziękował policji oraz deklarował chęć osobiście podziękować uczciwemu znalazcy. Warto podkreślić, że ogromne uznanie należy się również pracownikom poczty, którzy aktywnie zaangażowali się w poszukiwanie właściciela zagubionej gotówki.