Tragiczna sobota w Gorzowie Wlkp.: jeden zgon i pięć osób rannych w wyniku wypadku drogowego

Tragiczna sobota w Gorzowie Wlkp.: jeden zgon i pięć osób rannych w wyniku wypadku drogowego

W gorzowskiej dzielnicy na ul. Kostrzyńskiej, 12 sierpnia, podczas godzin popołudniowych, doszło do zdarzenia drogowego o tragicznym przebiegu. Niespodziewane zdarzenie zostało przyczyną śmierci jednej osoby, a kolejne pięć odniosło obrażenia.

Pojazd minivan marki Fiat Scudo poruszał się ulicą Kostrzyńską w kierunku Łupowa. Nagle, z nieznanych przyczyn, pojazd zjechał ze swojego pasa ruchu i uderzył w betonowe ogrodzenie znajdujące się przy ulicy. Miejsce zdarzenia było blisko węzła S3.

Jak informuje bryg. Bartłomiej Mądry, oficer prasowy KM PSP w Gorzowie Wielkopolskim, w samochodzie podróżowało sześć osób. Jedna z nich niestety nie przeżyła. Na miejsce skierowano cztery zastępy strażaków. Strażacy korzystali ze specjalistycznego sprzętu do rozcinali wraku samochodu, aby móc wydostać trzy osoby zakleszczone we wraku.

Oprócz ekip pogotowia ratunkowego, na miejsce wezwano także śmigłowiec LPR. Wszyscy pasażerowie doznali różnego rodzaju urazów, jednak stan zdrowia dwóch z nich jest oceniany jako ciężki. Wynika to z pierwszych meldunków służb medycznych.

Komisarz Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy KMP w Gorzowie Wielkopolskim, poinformował, że na miejscu prowadzone są czynności mające na celu ustalenie szczegółowych okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Policja pracuje również nad ustaleniem personaliów poszkodowanych.