Juniorskie Mistrzostwa Polski w Kajakarstwie: Gorzowianie zdobywają 15 medali

W dniach od 11 do 13 sierpnia w Bydgoszczy miały miejsce juniorskie mistrzostwa Polski w kajakarstwie, zarówno dla juniorów, jak i juniorów młodszych. Zawodnicy reprezentujący miasto Gorzów stanęli na podium aż piętnaście razy, przynosząc do domu medale zdobyte przez trzech gorzowskich klubów.

Na czele stawki znalazły się trzy gorzowskie kluby: KS G’Power, Admiry oraz AZS AWF. Kajakarze z Admiry zdobyli najwięcej medali – siedem, choć to zawodnicy KS G’Power mogli pochwalić się największą liczbą złotych medali, którą zdobyli stając czterokrotnie na najwyższym stopniu podium.

Zawodniczki z KS G’Power Gorzów, Julia Seliwańska i Wiktoria Konopska, były jedynymi przedstawicielkami Gorzowa, które zaszczytne miejsce na podium zapewniły sobie podczas mistrzostw Polski juniorów. W tej kategorii wiekowej, para zdobyła złoto i brąz – triumfowały one w konkurencji kajaków dwuosobowych na dystansie 1000m (K2 1000m) oraz zajęły trzecie miejsce na dystansie 500m.

KS G’Power swoje kolejne medale zdobyło w kategorii juniora młodszego, gdzie zawodnicy wywalczyli trzy złote medale oraz jeden brązowy. Przedstawiciele klubów Admiry i AZS AWF również trafiali na podium w tej samej kategorii wiekowej. Kajakarze z Admiry przywieźli dwa złote medale, cztery srebrne oraz jeden brązowy. Zawodnik AZS AWF, Mateusz Augustyniak, zapewnił swojemu klubowi dwa brązowe krążki zdobyte w konkurencjach C1 na dystansach 500m i 1000m.