29-letni mężczyzna z Gorzowa Wlkp. zatrzymany przez policję pod zarzutem włamań do samochodów i kradzieży

29-letni mężczyzna z Gorzowa Wlkp. zatrzymany przez policję pod zarzutem włamań do samochodów i kradzieży

W poniedziałek oficer Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp., kom. Grzegorz Jaroszewicz, poinformował o zatrzymaniu 29-letniego mężczyzny podejrzanego o szereg przestępstw, w tym włamanie do dwóch pojazdów, korzystanie ze skradzionej karty płatniczej oraz uszkodzenie drzwi sklepu poprzez wybicie szyby.

Według komisarza Jaroszewicza, podejrzanemu przedstawiono już pięć zarzutów, które obejmują dwie kradzieże z włamaniem do samochodów, użycie skradzionej karty płatniczej w sklepie oraz uszkodzenie frontowych drzwi punktu handlowego poprzez ich roztrzaskanie.

Policja prowadziła śledztwo w sprawie dwóch incydentów z włamaniami do samochodów, które miały miejsce 7 sierpnia na ulicach Strzeleckiej i Wawrowskiej w Gorzowie Wlkp. W jednym z nich złodziej ukradł z Audi portfel z dokumentami i kartą płatniczą. Tego samego dnia, osoba ta włamała się również do Opla, zabierając saszetkę i telefon komórkowy. Śledczy ustalili, że za oba incydenty odpowiada ten sam mężczyzna, który wcześniej był już notowany przez prawo.

Policja otrzymała także informacje o niedawnym uszkodzeniu szyb w sklepach i banku. Jeden z poszkodowanych dostarczył nagranie z monitoringu. Dzięki temu materiałowi, funkcjonariusze byli w stanie szybko połączyć wszystkie te wydarzenia i doszli do wniosku, że za nie odpowiada ten sam sprawca. Mężczyznę udało się zatrzymać w piątek 11 sierpnia. Za swoje czyny może on teraz odpowiadać przed sądem i grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.