Za pośrednictwem polskiego ładu Gorzów Wielkopolski mógł wzbogacić się o łączne 100 milionów złotych

Za pośrednictwem polskiego ładu Gorzów Wielkopolski mógł wzbogacić się o łączne 100 milionów złotych

Z najnowszych informacji dowiadujemy się, że łącznie w dwóch transzach polskiego ładu miasto Gorzów Wielkopolski uzyskało dla swojego budżetu ponad 100 milionów złotych. Dwie odsłony polskiego ładu sprawiły, że politycy w Gorzowie mogli postarać się o całkiem spore dofinansowania na rozbudowę infrastruktury miastowej. Rząd przeznaczy następnie te pieniądze na różnorodne inwestycje, których mieszkańcy Gorzowa potrzebują najbardziej. Pieniądze budżetowe pozwalają na zasilanie dosłownie wszystkich inwestycji.

Są z nich organizowane remonty, budowane chodniki, a także usprawniane drogi, przystanki i sadzona zieleń. Dzięki rozwojowi takiego budżetu mieszkańcy mogą obserwować, że ich miasta nieustannie się rozwijają. Ze względu na to, że Gorzów Wielkopolski w tym roku ponownie otrzymał dodatkowe pieniądze, możemy spodziewać się tego, że już wkrótce zostanie z nich zorganizowane dokończenie jednej z rozpoczętych niedawno inwestycji, czyli budowy stadionu lekkoatletycznego, który przyciąga uwagę wszystkich osób w Gorzowie.

Sama inwestycja w budowę internatu w Gorzowie Wielkopolskim pochłonęła w ubiegłym roku już 29 milionów złotych

Ubiegłoroczne dofinansowanie zostało wykorzystane w Gorzowie Wielkopolskim na budowę internatu, który w mieście był niezwykle potrzebny. Oprócz tego z tego samego dofinansowania zajęto się budową poradni specjalistycznej. Będzie się ona znajdowała przy centrum edukacji zawodowej i biznesu. Radna PiS wspomina, że jest to bardzo ważny projekt dla całego województwa, ponieważ za jego pośrednictwem miasto będzie mogło szkolić ludzi. Teraz miasto uzyskało możliwość szkolenia chętnych w zawodach, które są niezwykle potrzebne w naszym kraju.

Wiele osób zwraca uwagę na to, że Gorzów Wielkopolski w ostatnich kilku latach rozwija się w zawrotnym tempie. Oczywiście jest to stwierdzenie jak najbardziej zgodne z prawdą. Nieustannie trwają prace, które mają na celu rozwijać to miasto. Warto wspomnieć również o tym, że oprócz samego stadionu lekkoatletycznego, postawiono także w jego okolicy budynek socjalny, którego budowa kosztowała około pięciu milionów złotych.