Dowiedz się jakie atrakcje czekają na festiwalu Pyrkon w 2022 roku

Dowiedz się jakie atrakcje czekają na festiwalu Pyrkon w 2022 roku

Pyrkon jest prawdopodobnie jednym z największych w Europie, a zarazem największym na całą Polskę festiwalem fantastyki. Zbierają się tam zarówno miłośnicy książek, gier, jak i innych dzieł fantastyki z różnych pograniczy subkulturowych. Z całą pewnością miłośnicy zarówno komiksów, jak i filmów pokroju Harry’ego Pottera i Władcy Pierścieni poczują się doskonale podczas przebywania na Pyrkonie. Festiwal ten został skonstruowany w taki sposób, aby zapewniać wszystkim przybyłym okrągłe 56 godzin nieprzerwanej zabawy.

Jednak inne miejscowości także nie ustępują, jeżeli chodzi o organizacje festiwali. W Dąbrowie Górniczej można skorzystać z fantastycznego festiwalu Food Trucków https://www.dabrowainfo.pl/w-dabrowie-gorniczej-odbyl-sie-fantastyczny-festiwal-street-food-ktory-przyciagal-tlumy/.

Możemy tam nie tylko grać w gry, ale także oddać się przeglądaniu różnorodnych, niezwykle interesujących wystaw. Znajdziemy tam także mnóstwo osób, które podzielają naszą pasję, więc zawsze Pyrkon stanowi fantastyczną okazję ku temu, aby zapoznać się z ludźmi, którzy uwielbiają to samo, co my. Pyrkon zawsze był i nadal jest świetnym miejscem także, jeśli chodzi o zakupy. Znajdziemy tam mnóstwo asortymentu od wystawców, którzy przyjeżdżają promować swoją markę.

Dlaczego warto korzystać z atrakcji, takich jak Pyrkon?

Festiwal ten jest nie tylko interesujący ze względu na teraźniejszość, ale także przeszłość. W wielu miejscach w Europie ma swoją własną tradycję. W tym roku będziemy mogli świętować już dwudziestolecie festiwalu. To fantastyczna okazja, aby sprawdzić jakie ciekawostki i niespodzianki organizatorzy przygotowali dla swoich fanów. Już teraz wiemy, że będzie tam panował bogaty wybór atrakcji w postaci maskarady, gier, przebrań, muzyki, stoisk z gadżetami i wiele innych ciekawych rzeczy, o których uczestnicy nie zapomną przez bardzo długi czas.

Jedno z największych wyróżnień przypada jednak konkursom typu cosplay, ponieważ to one z roku na rok przyciągają uwagę coraz większej liczby osób na tego typu festiwalach. Obecność na Pyrkonie umożliwia nam także spotkanie wielu fantastycznych twórców gier, pisarzy odpowiadających za komiksy lub literaturę fantastyczną. Pamiętajmy również o tym, że sami możemy brać udział w tworzeniu tej subkultury. Najprościej, jeżeli przyjedziemy wziąć udział w konkursach cosplayowych. Każdy może pochwalić się w ten sposób swoimi dziełami przed szerszą publicznością.