Wyrażający niezadowolenie rolnicy z Zachodniopomorskiego przedłużają blokadę na drodze S3 do połowy kwietnia

Wyrażający niezadowolenie rolnicy z Zachodniopomorskiego przedłużają blokadę na drodze S3 do połowy kwietnia

Niestety, mamy nieciekawe informacje dla kierowców. Przed ostatnim weekendem odbyło się spotkanie ponad stu rolników z województwa zachodniopomorskiego. W wyniku tego zgromadzenia podjęto decyzję o przedłużeniu blokady drogi ekspresowej S3 między węzłami Gorzów Północ i Myślibórz. Blokada została nałożona na całą dobę, bez przerw.

Według informacji podanych przez lokalną telewizję TVB24 z Myśliborza, protestujący rolnicy zamierzają kontynuować swoje działania na drodze S3 do niedzieli 14 kwietnia 2024 roku. To oznacza, że ta część drogi będzie niedostępna przez całą dobę aż do połowy kwietnia. Kierowcy muszą skorzystać z alternatywnych dróg, takich jak stara trasa nr 3 czy droga wojewódzka numer 119.

Rolnicy z województwa zachodniopomorskiego zdecydowali się na przedłużenie protestu, argumentując swoją decyzję brakiem konkretnych propozycji ze strony rządu mających na celu zaspokojenie ich postulatów. Rolnicy głównie sprzeciwiają się wprowadzeniu produktów rolno-spożywczych z Ukrainy oraz wprowadzeniu Zielonego Ładu.