Wandal, który zniszczył zaparkowane samochody, został zatrzymany przez Policję w Gorzowie

Wandal, który zniszczył zaparkowane samochody, został zatrzymany przez Policję w Gorzowie

W nocy z 9 na 10 sierpnia, krótko przed drugą, policjanci z komendy w Gorzowie Wielkopolskim otrzymali zgłoszenie o dewastacji zaparkowanych samochodów. Mężczyzna, według świadka, skakał po dachach aut i wyrywał lusterka. Dzięki szybkiemu reagowaniu, funkcjonariusze zdołali bez problemu zatrzymać sprawcę. Jak się okazało, mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie alkomatem potwierdziło obecność ponad dwóch promili alkoholu w jego organizmie. Po zatrzymaniu, 24-letni mężczyzna został przetransportowany do komendy, gdzie otrzeźwiał.

Na miejscu zgłoszonego incydentu działała gorzowska policja. Świadek całe zdarzenie nie tylko obserwował, ale także nagrał. Nagranie zostało zabezpieczone i posłuży jako dowód w tej sprawie. Policjanci przeprowadzili oględziny uszkodzonych pojazdów – nissana i mini coopera. Pierwsza ocena wskazywała na to, że obie maszyny miały urwane lusterka i wgniecione dachy, a dodatkowo nissan posiadał pękniętą przednią szybę. Szczegółowy stan uszkodzeń zostanie określony po dokładnych oględzinach przez właścicieli pojazdów.

Niewykluczone jest, że wysokość strat spowoduje postawienie zarzutów 24-latkowi. Wandal odpowie za zniszczenie mienia, co może skutkować nawet pięcioma latami kary pozbawienia wolności.