W Gorzowie udało się rozstrzygnąć sprawę z cenami za wywóz śmieci. Czego spodziewają się mieszkańcy?

W Gorzowie udało się rozstrzygnąć sprawę z cenami za wywóz śmieci. Czego spodziewają się mieszkańcy?

Z najnowszych informacji za temat zmian w Gorzowie Wielkopolskim dowiadujemy się, że wkrótce może tam nastąpić zmiana firmy odpowiedzialnej za wywożenie śmieci. Dokładnie dojdzie do tej zmiany od pierwszego września tego roku. Wiemy również o tym, że stawka za wywóz pozostanie na stałym poziomie, czyli 32 złote za każdego mieszkańca. Stawki te były już znane na samym początku roku. Gminy zaoferowały zdaniem większości mieszkańców całkiem korzystne rozwiązania niezależnie od tego, na którym osiedlu będą działały.

Już pierwszego kwietnia związek wybrał najkorzystniejszą ofertę dla mieszkańców, aby nie musieli przejmować się tym, że pozostaną z niezbyt korzystnymi rozwiązaniami na ostatnią chwilę, dlatego też nie można zarzucić im, że się ociągali. W jaki sposób wygląda aktualna oferta i rozwiązania, na które przystało miasto? Okazuje się, że ostatecznie za śmieci będzie odpowiedzialne konsorcjum firm Eko-Myśl.

Warto przypomnieć również o tym, że w miejscach, gdzie ludzie nie dbają o prawidłową utylizację odpadów, mogą spodziewać się wysokich kar https://swarzedzinfo.pl/kary-dla-palacych-smieciami-w-piecu-az-43-osoby-ukarane/.

Z aktualnych informacji wynika, że wywóz śmieci w Gorzowie w najbliższym czasie nie podrożeje

Mimo wszystko w niektórych miejscach nie będzie zmian dotyczących wywozu śmieci, dlatego też w pewnych sektorach miasta i okolic śmieci nadal będzie odbierała firma Inneko. Oferenci mają na razie czas do 8 lipca na to, aby odwołać się od decyzji i rozważyć różne alternatywy. Jeżeli nie spotkamy się z żadnymi chęciami zmiany, będziemy mogli spodziewać się tego, że od września zwycięskie firmy przejmą wywóz śmieci w określonych umową rejonach. Będą jednak musiały przed przystąpieniem do prac udokumentować to, że posiadają odpowiednią ilość śmieciarek oraz pracowników i pojemników do legalnego składowania odpadów.

Przewodniczący tym samym uspokaja wiele osób pytających o zmiany płatności, ponieważ z najnowszych informacji wynika, że wywóz śmieci wcale nie podrożeje do końca tego roku. Jakie zmiany przyjdą z następnym rokiem? Co do tego nie mamy jeszcze pewności. W uzasadnionych przypadkach wykonawca umowy ma prawo postarać się o rewaloryzację ceny. Warto również zauważyć tutaj, że ceny paliw nieustannie rosną. Nie wiemy, czego będzie można spodziewać się w 2023 roku, ponieważ główne koszty firm wywożących śmieci to właśnie paliwo i eksploatacja pojazdów.