Gorzów nareszcie może pochwalić się zakończeniem robót na ulicy Spichrzowej – wkrótce pojadą tam samochody

Gorzów nareszcie może pochwalić się zakończeniem robót na ulicy Spichrzowej – wkrótce pojadą tam samochody

Budowa ulicy na odcinku w pobliżu ulicy Spichrzowe powoli dobiega końca. Zgodnie z najnowszymi informacjami dowiadujemy się, że wkrótce na tym odcinku będą mogły jeździć samochody. Mieszkańcy są zadowoleni z tego, że miasto tak sprawnie wywiązało się z remontu i droga już wkrótce będzie przejezdna dla autobusów i samochodów osobowych. Dokładnie w środę szóstego lipca ekipa remontowa wykładała ostatnią warstwę asfaltu na ulicy, aby zakończyć rozpoczęte roboty remontowe. Już niedługo będziemy mogli spodziewać się otwarcia odświeżonej ulicy.

Walec równa nową nawierzchnię, a kierownik budowy zwraca uwagę na to, że droga będzie fizycznie przejezdna już za kilka dni. Jak widać, prace we wschodniej części Gorzowa Wielkopolskiego odbywają się niezwykle sprawnie i są kończone zgodnie z przewidywanymi terminami. Oficjalnie nie znamy dokładnego dnia ani godziny potwierdzenia związanego ze wznowieniem ruchu samochodowego na tym odcinku, ponieważ w tym celu będzie należało wprowadzić kilka zmian związanych z kierowaniem ruchem samochodowym.

Remonty są jednak dewizą nie tylko Gorzowa. Okazuje się, że Toruń również dba o swoje ulice. Miasto planuje wyremontować aż 36 różnych odcinków drogi https://toruninfo.pl/przelozone-remonty-az-36-ulic-w-toruniu/.

Wkrótce nowa nawierzchnia ma być układana także na kolejnym odcinku drogi w mieście

Kierowcy będą musieli przygotować się na kolejne zmiany związane z ruchem po Gorzowie Wielkopolskim. Obok ulicy Kazimierza Wielkiego będzie wykładana nowa nawierzchnia, która ma na celu odświeżyć estetykę okolicznych dróg. Już od trzeciego lipca miasto zamknie ulice, aby przygotować ją do wyremontowania nawierzchni. Nie znamy dokładnego terminu związanego z zakończeniem tego remontu, jednak spodziewamy się, że miasto dołoży wszelkich starań co do tego, aby zakończyć go jak najszybciej i nie przedłużać problemów w ruchu drogowym.

Jednak to nie wszystkie. Ponieważ wiemy również o tym, że po wyłożeniu zupełnie nowej nawierzchni wykonawca ma na celu wprowadzić kolejny etap robót. Mniej więcej między 8 i 10 lipca w godzinach porannych rozpoczną się prace związane ze zmianą organizacji ruchu na odcinku nieopodal ulicy. Ma to na celu udrożnienie korków powstających od dawna w środku miasta. Od teraz w okolicach ulicy Kazimierza Wielkiego kierowcy będą mogli spodziewać się ulicy dwukierunkowej. Ostatnią częścią prac remontowych będzie wymiana torowiska.