Protesty egzaminatorów WORDA i niezwykle groźna kolizja samochodowa w okolicy Gorzowa

Protesty egzaminatorów WORDA i niezwykle groźna kolizja samochodowa w okolicy Gorzowa

W Dobiegniewie nieopodal Gorzowa Wielkopolskiego doszło do wypadku samochodowego, który wyglądał na niezwykle groźny. Kolizja miała miejsce dokładnie w niedzielę 17 lipca 2022 roku. Dwa samochody uderzył w siebie z całkiem sporą prędkością. Były to pojazdy osobowe. Na miejscu była policja i kilka różnych zastępów straży pożarnej, ponieważ pobojowisko po uderzeniu pojazdów wyglądało na bardzo niebezpieczne. Oczywiście nie zabrakło także pogotowia ratunkowego, którego operatorzy udzielili pomocy poszkodowanym i pomogli w ich sprawnym przetransportowaniu do szpitala, aby sprawdzić, czy nic nie zagraża ich zdrowiu lub życiu.

Pomimo tego, że zdarzenie wyglądało na niezwykle groźne, ostatecznie zostało zakwalifikowane jako kolizja zgodnie z raportem, który spisali funkcjonariusze policji po przybyciu na miejsce zdarzenia. Ochotnicza straż pożarna, która pomagała w uprzątnięciu miejsca zdarzenia opublikowała zdjęcia na swoim profilu w mediach społecznościowych. To bardzo dziwne, że tak duże zniszczenia zostały ostatecznie zakwalifikowane jako zwykła stłuczka. Pomimo tego, że wyglądało na bardzo groźne, policjanci poinformowali wkrótce opinię publiczną o tym, że nikomu z poszkodowanych w wypadku na szczęście nic się nie stało.

Ze względu na liczne protesty egzaminatorów WORD, zaplanowane egzaminy w Zielonej Górze i Gorzowie Wielkopolskim zostały odwołane

Zarówno Zielona Góra, jak i Gorzów Wielkopolski są miastami, które znalazły się na liście lokalizacji protestujących w sprawie egzaminów WORD. Niestety protesty te wiążą się z koniecznym odwołaniem wcześniej zaplanowanych egzaminów na prawo jazdy. Dlatego też kursanci będą musieli poczekać na zwrot wpłaty i przydzielenie innych terminów w związku z tym, że sytuacja jest nie do końca jasna ze strony egzaminatorów. Egzaminatorzy WORD z tych dwóch miast postanowili dołączyć do coraz popularniejszego procesu protestów w całej Polsce. Czego tak właściwie dotyczy to wydarzenie?

Okazuje się, że protesty stają się codziennością nie tylko w Polsce, wystarczy spojrzeć na sytuację, z którą aktualnie zmagają się także rolnicy z Holandii https://foliarz.pl/masowe-protesty-rolnikow-w-holandii/.

Egzaminatorzy odwołują się od swoich obowiązków, ponieważ okazują się, że już od dłuższego czasu domagają się wyższych pensji za swoją pracę. Co więcej, cały proces protestów ma na celu jeszcze jedną zmianę, ponieważ egzaminatorzy oprócz podwyżek domagają się także tego, aby sam proces egzaminowania przyszłych kierowców także uległ pewnej zmianie.