W Gorzowie tramwaj linii nr 1 wykoleił się na ulicy Kostrzyńskiej

W Gorzowie tramwaj linii nr 1 wykoleił się na ulicy Kostrzyńskiej

W sobotni wieczór, w Gorzowie Wielkopolskim, tramwaj jadący linią numer 1 wyszedł z torów. Do tego incydentu doszło na jednotorowym odcinku ulicy Kostrzyńskiej, tuż przed miejscem, gdzie tory się mijają. Na miejscu natychmiast pojawiło się pogotowie tramwajowe.

Dokładniej rzecz ujmując, to w sobotę 2 grudnia, około 21:20, doszło do tej niefortunnej sytuacji. Tramwaj z linii nr 1, którym podróżowało kilka osób kierujących się w stronę Wieprzyc, niespodziewanie wyszedł z torów. Zdarzenie to miało miejsce na ulicy Kostrzyńskiej, dokładnie w momencie, gdy maszyna zbliżała się do miejsca przecięcia torów.

Interwencja pogotowia tramwajowego była konieczna, gdyż wydarzenie to sparaliżowało ruch tramwajowy na odcinku od przystanku Plac Słoneczny do przystanku Wieprzyce PKP. Specjaliści pracowali intensywnie nad próbami umieszczenia kołami tramwaju z powrotem na szyny.

Około godziny 22:05, po intensywnej pracy ekipy pogotowia tramwajowego, akcja została zakończona sukcesem. Tramwaj z linii numer 1 powrócił na tory, co oznaczało wznowienie ruchu tramwajowego w kierunku pętli Wieprzyce.