Podbudowa Ikara: W poszukiwaniu wykonawcy do realizacji drugiego odcinka

Podbudowa Ikara: W poszukiwaniu wykonawcy do realizacji drugiego odcinka

Gorzowski GIM rozgląda się za odpowiednim realizatorem projektu przebudowy ulicy Ikar. Prace obejmują wybudowanie drugiego fragmentu jezdni, tworzenie wyjazdów do prywatnych posesji oraz stworzenie miejsca służącego do manewru zawracania. Próba wyłonienia wykonawcy w sierpniu nie przyniosła żadnych rezultatów, bowiem nie złożono żadnej oferty.

Za przygotowanie dokumentacji odpowiadała gorzowska firma PROFIL TM Biuro Usługowo-Projektowe. Zgodnie z warunkami umowy wykonawca będzie miał pięć miesięcy na przeprowadzenie robót budowlanych, począwszy od dnia, kiedy teren budowy zostanie mu formalnie przekazany, czyli od lutego 2024 roku. Niestety pierwsze postępowanie przetargowe, które miało miejsce w sierpniu, nie przyniosło żadnej oferty.

Ulica Ikar to boczna droga osiedlowa, położona w pobliżu schodów prowadzących ze Sportowej w kierunku dolnej części Olimpijskiej. Część trasy już przeszła przebudowę, ale dla pełnego zadowolenia lokalnych mieszkańców konieczne jest jeszcze ukończenie niewielkiego, około setkowego odcinka. Szacowane koszty inwestycji wynoszą 260 tys. zł.

Inwestycja jest realizowana na wniosek mieszkańców, w ramach budżetu obywatelskiego Gorzowa.